Tech Data ohlašuje finanční výsledky za první kvartál 2010

Společnost Tech Data Corporation oznámila výsledky svého hospodaření za první kvartál 2010. Obrat společnosti narostl oproti minulému období o 12,6 %.

Tech Data ohlašuje finanční výsledky za první kvartál 2010


Za první čtvrtletí, které skončilo 30. dubna 2010, dosáhl obrat společnosti úrovně 5,6 mld. dolarů, což představuje celkový nárůst ve výši 12,6 % oproti loňským výsledkům. Zároveň vzrostl operativní zisk společnosti na vynikajících 69,5 mil. dolarů oproti loňským 47,8 mil. Akcionáři společnosti se tak mohou těšit z výrazného nárůstu hodnoty akcií, když zisk z akcie po prvním kvartálu představuje 0,88 dolaru proti 0,63 dolaru za akcii v prvním kvartálu 2010.

„V prvním čtvrtletí jsme dosáhli vynikajících výsledků, které převýšily naše očekávání jak v oblasti prodeje, tak i v zisku. Kombinace silnější poptávky, našeho zaměření na výnosnější obchod a výdajová disciplína nám přinesla dvojciferný nárůst obratu, nárůst marže a nejvyšší historický zisk a podíl na akcii za první kvartál roku,“ komentoval výsledky Robert M. Dutkowsky, CEO společnosti Tech Data Corporation. „Náš tým opět odvedl skvělou práci při plnění požadavků našich partnerů a zákazníků. Jako potvrzení síly, stability a vynikající finanční situace naší společnosti tento týden společnost Moody’s Investors Service vylepšila dluhový raiting na úroveň Baa3 se stabilním výhledem. Toto je další z jasných indikátorů fungování naší strategie zaměřené na provoz, diverzifikaci a inovaci, která nám dnes přináší silné výsledky a určuje naše místo v budoucnosti,“ doplnil Dutkowsky.

Na celkovém obratu společnosti se za první kvartál podílel evropský trh celými 56 % (3,16 miliardy USD), což představuje nárůst oproti loňsku o 13,5 %. Ostatních 44 % tvořil obrat v Severní a Jižní Americe (2,46 miliardy USD), což je nárůst o 11,5 %. Dobré hospodářské výsledky Tech Data Corporation a její silná pozice na evropském trhu tak činí z jejího místního zastoupení spolehlivého partnera pro české a slovenské IT resellery.

Komentáře