Tech Data přesouvá sklad spotřebního materiálu HP do Boru u Tachova

Přesunutím skladových zásob spotřebního materiálu značky HP bylo zakončeno kompletní stěhování skladu společnosti Tech Data Distribution z pražského Zličína do Boru u Tachova.

Tech Data přesouvá sklad spotřebního materiálu HP  do Boru u Tachova


Poslední etapa, která proběhla ve druhé polovině srpna, znamená vytvoření skladu spotřebního materiálu HP pro celou skupinu Tech Data v Evropě. V České republice tak vznikl největší sklad korporace mimo území Spojených států - a třetí největší vůbec.

Velkorysou rozlohu nového logistického centra dokládají čísla o nových prostorách pro spotřební materiál značky HP. Zatímco dosavadní prostory v Praze mohly pojmout produkty HP v objemu asi 50 milionů korun, v Boru to je až 50 milionů eur. V absolutních číslech to představuje nárůst z 55 tisíc kusů dostupných výrobků na 1,3 milionu. V Boru se výrazně navýšil i počet produktů, které se prodávají méně: z 3 tisíc na 400 tisíc kusů.

„Důležitou zprávou je, že podmínky pro dodání zboží pro resellery zůstávají beze změny: vše funguje tak, jako tomu bylo v případě, kdy byl využíván sklad v Praze. Jedinou změnou je tedy možnost navýšení skladových zásob, což se pozitivně odrazí v dostupnosti zboží pro samotné resellery," říká generální ředitel Tech Data Distribution Martin Tolar.

Po dokončení stěhování se nové logistické centrum pro střední Evropu stalo největším skladem skupiny Tech Data mimo území Spojených států. Díky prostorám o rozloze téměř 36.000 m², lepší geografické poloze a nejnovějšímu technickému vybavení umožní nové centrum zvýšit skladové kapacity pro celý region a do budoucna také dále zkracovat dodací lhůty jednotlivých objednávek.

 

Komentáře