Tech Data zveřejnila finanční výsledky za minulý rok

Společnost Tech Data Corporation, zastoupená na českém a slovenském trhu firmou Tech Data Distribution, dosáhla v loňském roce zisku přes 260 milionů USD.

 Tech Data zveřejnila finanční výsledky za minulý rok


Potvrdila tak dlouhodobý trend rekordně rostoucích zisků z minulých let. Za čtvrtý kvartál navíc meziročně zvedla i svůj obrat o 10 % na 6,3 miliardy USD.

Navzdory klesajícím tržbám tak Tech Data opět potvrdila svou dobrou hospodářskou kondici i v těžkých časech hospodářské krize. Závěr roku navíc společnost zastihl ve skvělé formě: oproti předchozímu čtvrtletí stoupl obrat společnosti o 11,4 %. „Navzdory celosvětové recesi a nižším výdajům v oblasti IT se naší společnosti v loňském roce podařilo díky důslednému řízení zvýšit svůj podíl na trhu, dosáhnout rekordního zisku na akcii a 13% výnosu vloženého kapitálu,“ komentoval hospodářské výsledky Robert M. Dutkowsky, CEO společnosti Tech Data Corporation.

Tech Data dosáhla v loňském roce čistého obratu 22,1 miliard USD, což je pokles 8,2 % oproti předchozímu roku. Do tohoto čísla se však negativné promítlo především posilování amerického dolaru vůči ostatním zahraničním měnám. Zisk společnosti přesáhl 260 milionů USD, což je 1,19 % z celkového obratu (v loňském roce 242 milionů USD a 1,01 %).

Téměř 57% se na celkovém obratu společnosti podílel evropský trh (12,5 miliardy USD), zbylých 43 % tvořil obrat v Severní a Jižní Americe (9,6 miliardy USD). Dobré hospodářské výsledky Tech Data Corporation a její silná pozice na evropském trhu činí z jejího místního zastoupení spolehlivého partnera pro české a slovenské IT resellery.

Komentáře