HP nabídne malým a středním firmám řešení pro mobilitu

Společnost HP představila nová řešení, která umožní malým a středně velkým firmám (SMB) připravit jejich technologickou infrastrukturu na rostoucí počet zaměstnanců pracujících na mobilních zařízeních.

HP nabídne malým a středním firmám řešení pro mobilitu


Podle nedávného průzkumu společnosti Gartner bude v roce 2016 minimálně 50 % uživatelů přistupovat do firemních emailových schránek primárně prostřednictvím tabletů či jiných mobilních zařízení namísto tradičních počítačů. Vzhledem k více než 1,1 miliardy mobilních zařízení používaných v současnosti po celém světě tak aktuálně řeší organizace bez ohledu na svou velikost problémy s jejich přístupem do vnitropodnikových sítí, se správou a zabezpečením v rámci IT infrastruktury, a zároveň zpracovat data, která kvůli nim rapidně přibývají. Díky dílčím nástrojům od partnerů (Citrix, Microsoft a VMware) nyní HP příchází s řešením podporujícím přístup z různorodých mobilních zařízení zaměstnanců a zvýšení jejich pracovní produktivity.

HP uvádí, že nová řešení a služby umožňují SMB firmám:

•    Vylepšit zabezpečení IT infrastruktury prostřednictvím nástroje HP Client Virtualization SMB, který nabízí desktopové virtuální prostředí. Obsahuje referenční architektury – např. servery HP ProLiant Generation 8 (Gen8) a software pro virtualizaci klientů od společností Citrix, Microsoft nebo VMware – zajišťující ochranu firemních informací díky ukládání uživatelských profilů a dat na centralizovaném serveru.

•    Snížit rizika a složitost projektů pro virtualizaci klientů díky řešení HP Client Virtualization, Analysis and Modeling – předdefinované službě zprostředkovávající analýzu stávajícího IT prostředí. SMB firmy mohou jejím prostřednictvím zjednodušit a urychlit přechod své IT infrastruktury na virtualizovaná řešení a zároveň začít používat systémy pro spolupráci s mobilními technologiemi.

•    Zjednodušit nasazení mobilních technologií prostřednictvím služby HP Transformation Experience Workshop for Mobility, která dokáže úzce provázat obchodní strategie i IT požadavky

•    Prodloužit provozuschopnost síťové infrastruktury a zajistit přístup z mobilních zařízení prostřednictvím předkonfigurované referenční architektury HP Business Protection Solutions vycházející z řešení konvergované infrastruktury HP a osvědčených postupů HP z oblasti ochrany dat, síťové bezpečnosti a obnovení dat v případě havárie.

•    Vylepšují spolupráci prostřednictvím HP Unified Communications & Collaboration (UC&C) Solutions s Microsoft Lync, řešení integrujícího hardware se specializovaným softwarem, které přináší SMB firmám videokonference, sdílení informací v počítačích či spolupráci jednotlivých pracovních týmů.


Řešení HP Client Virtualization SMB Reference Architecture pro Microsoft VDI bude dostupné během září letošního roku.
Více informací o nových nabídkách společnosti HP pro SMB organizace najdete na webových stránkách www.hp.com/go/whatsnewforsmb.


Úvodní foto: © ferkelraggae - Fotolia.com
Komentáře