Telefónica a Alcatel-Lucent zavádějí 4G mobilní služby ve Španělsku

Telefónica si otestuje LTE síť v Madridu a Barceloně před jejím celostátním zavedením.

Telefónica a Alcatel-Lucent zavádějí 4G mobilní služby ve Španělsku


Alcatel-Lucent spolupracuje s Telefónicou na projektu, jehož cílem je zavedení sítě 4G poskytující širokopásmové mobilní služby po celé Evropě. Prvním krokem je spuštění bezdrátové 4G sítě ve Španělsku, která využije LTE technologii od společnosti Alcatel-Lucent.

4G LTE technologie poskytuje mobilní internet srovnatelné rychlosti jako „pevné” připojení a přináší do domovů a kanceláří širokopásmové služby. Na cestách bude možné využívat nepřeberné množství služeb jako je HD video, stahování hudby, mobilní videohry nebo vysokorychlostní připojení k webový službám jako jsou sociální sítě.

Alcatel-Lucent poskytne Telefónice kompletní end-to-end 4G LTE řešení, včetně základnových stanic LTE (eNodeBs), all-IP wireless Evolved Packet Core (EPC) a možnosti data managamentu díky IP Multimedia Subsystem (IMS). V rámci tohoto projektu Alcatel-Lucent převezeme zodpovědnost za vybudování, provozování a údržbu sítě, zatímco Telefónica se bude soustředit na rozvoj služeb pro koncové zákazníky.

Pro tento pilotní projekt nabízí Alcatel-Lucent Telefónice také podporu ng Connect Programu, což je globální iniciativa, jejímž cílem je urychlit dostupnost služeb nové generace a aplikací. Tato iniciativa spojuje jak poskytovatelé zařízení, tak i sítí a obsahu. Díky ng Connect Programu mají mobilní operátoři přístup k některým inovacím a před-integrovaným řešením, což jim umožňuje zkrátit dobu zavedení služeb pro 4G LTE, vytvářet nové obchodní modely a zavádět novou generaci služeb pro zákazníky.


Úvodní foto: © senticus - Fotolia.com
Komentáře