Telefónica a VMware nabídnou dva telefony v jednom díky virtualizaci

Nová služba Dual Persona společnosti Telefónica využívající řešení VMware Horizon Mobile umožní integraci dvou telefonů do jednoho, zákazník tak může používat osobní i služební telefon v jediném zařízení.

Telefónica a VMware nabídnou dva telefony v jednom díky virtualizaci


Společnosti Telefónica Digital a VMware na veletrhu Mobile World Congress společně představily novou službu společnosti Telefónica s názvem Dual Persona. Služba využívá řešení VMware Horizon Mobile a umožní IT oddělení na dálku spravovat korporátní pracovní nástroje (e-mail, aplikace, data a další) na zaměstnaneckých mobilních telefonech s platformou Android, a zároveň ponechat zaměstnancům kontrolu nad vlastním soukromím a osobním nastavením telefonu.

Služba Dual Persona od společnosti Telefónica určená pro zařízení s platformou Android bude dostupná ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Další informace ohledně ceny a zemí, kde bude služba dostupná, budou zveřejněny během následujících měsíců. Obě společnosti pracují na vývoji řešení i pro další operační systémy a mobilní platformy.

Společnosti zároveň potvrdily, že prvním mobilním telefonem podporujícím službu Dual Persona bude Samsung Galaxy SII. Společnost Samsung by měla během následujících měsíců zajistit kompatibilitu s touto službou na všech svých telefonech.

Služba Dual Persona s řešením VMware Horizon Mobile bude součástí skupiny služeb Telefónica Cloud Computing. Vedle služby Dual Persona pro zařízení s platformou Android pomohou doplňkové služby Telefónica Cloud Computing společnostem také s efektivnější správou databází, virtuálních desktopů (PC) a aplikací.

Služba Dual Persona umožní IT manažerům spravovat pracovní profil a mobilní aplikace zaměstnanců prostřednictvím cloudového řešení VMware Horizon Mobile. Díky oddělení pracovních a osobních záležitostí mohou zaměstnavatelé v případě odchodu zaměstnance nebo ztráty telefonu bezpečně odebrat firemní informace z mobilního telefonu, aniž by měli přístup k osobním složkám zaměstnance.


Úvodní foto: © James Steidl - Fotolia.com
Komentáře