Telefónica Czech Republic oznámila finanční výsledky za Q1

Telefónica Czech Republic v tiskovém prohlášení uvádí, že získala v prvním čtvrtletí více než 27 tisíc nových zákazníků mobilních služeb.

Telefónica Czech Republic oznámila finanční výsledky za Q1


Podíl chytrých telefonů v síti O2 dále roste - ke konci března dosáhlo jejich rozšíření 21,3 procenta, což je bezmála o desetinu více, než na konci loňského roku. Počet zákazníků služeb vysokorychlostního internetu xDSL se meziročně zvýšil o 6,6 % na 883 tisíc, přičemž bezmála pětina z nich využívala vysokorychlostních přípojek VDSL. Tempo poklesu počtu pevných linek se podle tiskového prohlášení nadále snižuje.

Představenstvo společnosti schválilo zahájení nabývání vlastních akcií až do výše 2 % z celkového počtu kmenových akcií společnosti. Výnosy z podnikání v prvním čtvrtletí 2012 činily 12 451 mil. Kč. Výnosy se zlepšily třetí čtvrtletí po sobě díky vývoji mobilních výnosů ze služeb a pokračujícímu nárůstu výnosů na Slovensku. Provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) dosáhl v prvním čtvrtletí roku 2012 4 775 mil. Kč. OIBDA marže (bez zahrnutí poplatku za používání značky a poplatku za řízení) poklesla meziročně o 0,8 procentního bodu a dosáhla solidní úrovně 40,5 %. Čistý zisk dosáhl 1,62 miliardy korun.

Telefónica Slovakia zaznamenala další silný nárůst zákazníků. Jejich počet meziročně vzrostl o 28,4 % (o 52,8 tisíce v prvním čtvrtletí). Kromě toho Telefónica Slovakia dále zlepšila své finanční výsledky. Konsolidované investice dosáhly v prvním čtvrtletí 2012 výše 974 mil. Kč. Společnost nadále směřovala své investice do zvýšení kapacity a kvality své 3G sítě, včetně přenosové sítě. Valná hromada společnosti schválila návrh na výplatu celkové částky ve výši 40 Kč na akcii v kombinaci výplaty dividendy a snížení základního kapitálu .


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře