Telefónica Španělsko zlepšuje mobilní broadband

Zákazníkům společnosti Telefónica Španělsko brzy šestinásobně vzroste současná rychlost mobilního širokopásmového internetu.

Telefónica Španělsko zlepšuje mobilní broadband


Největší poskytovatel služeb ve Španělsku si pro upgrade své 3G rádiové sítě na HSPA+ a přechod na příští generaci mobilních komunikací zvolil společnost Nokia Siemens Networks. Tříletý projekt umožní společnosti Telefónica Španělsko zvýšit rychlost stahování dat ze současných 7,2 Mb/s na 42 Mb/s, což je maximum dosažitelné v současné generaci 3G sítí.

Společnost Nokia Siemens Networks nasadí nové funkcionality jako reakci na na požadavky zákazníků Telefónicy na vyšší rychlost, šířku pásma a další služby. Síť společnosti Telefónica bude vybavena pokročilým HSPA+ (vyšší generace High Speed Packet Access) pro podporu vyšší šířky pásma pro datová spojení. Projekt modernizace počítá také s možností současného poskytování přístupu přes 3G a GSM ve stejného 900MHz pásmu rádiového spektra, jakmile bude toto povoleno státními orgány.

V rámci projektu budou použity základnové stanice Flexi společnosti Nokia Siemens Networks, které jsou již připravené pro technologii LTE. Jde o flexibilní a modulární platformu s nízkou spotřebou, čímž snižují negativní dopad sítě na životní prostředí. Vypočítaný roční pokles ve spotřebě elektrické energie následkem modernizace sítě činí 27 000 MWh, což se rovná spotřebě 6 750 španělských domácností*. Kromě toho Nokia Siemens Networks poskytne také svůj systém pro správu sítě NetAct, který poslouží k efektivnímu sledování, správě a optimalizace sítě společnosti Telefónica.

Komentáře