Telefónica získala certifikaci v oblasti cloudu VMware vCloud Powered Services

Společnost Telefónica získala certifikaci VMware vCloud Powered Services.

Telefónica získala certifikaci v oblasti cloudu VMware vCloud Powered Services


Zákazníci si mohou prostřednictvím webového portálu sami konfigurovat své servery. Například instalace nového softwaru na virtuální server je otázka několika kliknutí myší, stejně jako přerozdělení výkonu mezi různými službami a celá řada dalších úkonů. Předností cloudových služeb je poidle tiskového vyjádření O2 skutečnost, že zatímco vybudování vlastního datového centra je finančně a organizačně velmi náročný projekt, za cloudové služby se platí pouze fixní měsíční poplatek.

"Během několika minut může mít kdokoliv k dispozici všechny systémy potřebné pro dobré fungování kompletního firemního IT prostředí od účetních systémů, přes poštovní servery, internetový obchod až po specializované nástroje třeba pro řízení výroby," říká Vít Šubert. "Nemusí přitom vůbec řešit kam umístit potřebný hardware, jak ho chladit, zajišťovat napájení zálohování a další záležitosti. To vše zařizujeme my a jistíme prostřednictvím smlouvy SLA."

Telefónica Czech Republic spolupracuje s firmou VMware dlouhodobě a účastní se také beta-testování nových verzí softwaru i zcela nových aplikací.

Služby O2 Cloud získaly také ocenění IT produkt roku 2012 sesterského časopisu Computerworld v kategorii on-line služba. Více informací o certifikaci VMware vCloud Powered Services najdete na www.vmware.com/cloud-computing/public-cloud/vcloud-powered-services/overview.html.


Úvodní foto: © bebe - Fotolia.com
Komentáře