Tesco si pro elektronickou výměnu dokumentů vybralo řešení IBM/ITS

B2B strategické řešení pro Supply Chain Management, kterým denně v Tescu projde 350 000 dokumentů, bylo vyvinuto v ČR.

Tesco si pro elektronickou výměnu dokumentů vybralo řešení IBM/ITS


B2B strategické řešení pro Supply Chain Management, kterým denně v Tescu projde 350 000 dokumentů, bylo vyvinuto v ČR.

Tesco zvolilo řešení pro elektronickou výměnu dokumentů za celosvětový standard v rámci celé společnosti. Komplexní softwarový systém, který byl pod názvem eBDX (electronic Business Document eXchange) vyvinut společnostmi IBM a ITS v ČR, usnadňuje výměnu veškerých obchodních dokumentů, zejména faktur a objednávek, mezi skupinou Tesco a jejími dodavateli.

Systém eBDX je rutinně provozován již v celkem šesti zemích, jmenovitě v Maďarsku, České republice, Slovensku, Polsku, Thajsku a Turecku. S otevíráním nových obchodů společnosti Tesco v USA je systém eBDX v současné době implementován i v této zemi.

Díky minimálním nárokům na technické vybavení lze na straně dodavatele společnosti Tesco provozovat systém v rámci běžně dostupných kancelářských aplikací a standardního internetového připojení, což umožnilo sjednocení a zrychlení obchodních procesů bez ohledu na velikost jednotlivých obchodních partnerů společnosti Tesco. Celková komunikace je tak transparentní a všichni dodavatelé, jejichž počet jde do tisícovek, mají okamžitý přístup například k informacím o stavu skladových zásob a prodeji vlastních výrobků.

Elektronické zasílání obchodních dokumentů prostřednictvím systému eBDX kombinuje moderní způsoby publikace dokumentů s jejich aktivní distribucí v různých standardizovaných elektronických formátech (XML, EDIFACT, X12, PDF, RTF, DOC atd.) prostřednictvím internetu a zachovává pro nutné případy zasílání dokumentů faxem při zachování automatického ukládání do centrálního archivu. Kromě internetového přístupu jsou ve stejné míře podporovány i kanály EDI VAN a AS2.

Základem systému eBDX je aplikační server IBM WebSphere Application Server ve spojení s databází IBM DB2 a LAN a SAN infrastrukturou. Databázová data jsou ukládána na IBM Enterprise Storage DS8000.

Komentáře