ThinkPad Tablet a kabelka na "dámské notebooky"

ThinkPad Tablet a kabelka na "dámské notebooky"


Wii v Česku, kabelka na dámské notebooky, tablety žijí... Přehled rubriky Gadgets z prvního čísla tištěného Business Worldu v Novém roce (1/2007).

Tablety žijí
Lenovo představilo nový konvertibilní tablet PC – ThinkPad X60 Tablet. Nový 12" displej MultiView pro vnitřní i venkovní použití se speciální antireflexní matnou vrstvou výrazně zlepšuje viditelnost údajů v různorodém prostředí. Displej je doplněn novou funkcí MultiTouch, díky které může uživatel ovládat kurzor perem nebo prstem. Tablet je kromě jiného vybaven funkcí Active Rotate. Díky systému, který kromě jiného sleduje polohu notebooku, se obraz na displeji přizpůsobuje jeho aktuálnímu natočení, a uživatel tak může pracovat bez přerušení, přestože mění polohu přístroje.


IBM ThinkPad X60 Tablet (větší obrázek).


Stylový desktop
Nejnovější doplněk stylového pracoviště od Fujitsu Siemens Computers váží dva kilogramy a i při rozměrech 5 × 16,5 × 16,5 centimetrů disponuje plným výpočetním výkonem. Model Esprimo Q5000 Mini PC ukazuje nový směr, kterým se společnost Fujitsu Siemens Computers na poli profesionálních stolních PC vydává. Model je vyráběn v černém provedení, volitelně s logem konkrétní společnosti.


FSC Esprimo Q5000 Mini PC (větší obrázek).


Wii v Česku v prodeji
Nintendo přišlo do ČR s novou herní konzolí Nintendo Wii. Její unikátní koncept spočívá v revolučním bezdrátovém ovladači (Wiimote), který vypadá podobně jako dálkové ovládání. Je vybaven směrovými senzory, které zaznamenávají pohyb a vnímají také rychlost a délku pohybu. Veškeré pohyby jsou následně přenášeny přímo do hry. Součástí každého balení konzole je i nunčaku ovladač, který v kombinaci s Wiimote nabízí maximální přesnost ovládání her. Hráči, kteří preferují ovládání pomocí tlačítek, si budou moci dokoupit klasický ovladač.


Nintendo Wii (větší obrázek).


Elegantní brašna
Notebooková kabela ExecutivePro je vyrobena z kvalitní kůže. Kapsa pro notebook je polstrovaná a má krytí pro ochranu konektorů. Přední kapsa je prakticky uspořádaná s řadou úchytů. Brašna má též samostatný oddíl pro dokumenty, pouzdro na zdroj a kabely a speciálně designované kožené držadlo.

Nechte návštěvy za dveřmi
Panasonic představil nový vyspělý systém ochrany domova před nevítanými návštěvníky. Video interkom Panasonic VL-G201 se skládá z venkovní jednotky vybavené integrovanou videokamerou a z vnitřního monitoru s barevným LCD displejem, který poskytuje dokonalý přehled o tom, co se děje přede dveřmi. V kombinaci s bezdrátovým DECT telefonem Panasonic má uživatel unikátní možnost ovládat interkom přímo pomocí přenosného sluchátka, na jehož barevný displej se přenáší obraz videokamery.

Pro dámské notebooky
Sortiment dámských luxusních kabelek společnosti Sekora rozšiřuje model Barrington, který je charakteristický zaobleným a kompaktním tvarem. Kabelka McKlein Barrington má dva hlavní oddíly a je vybavena vyjímatelnou polstrovanou kapsou na notebook. Na vnější části kabelky jsou umístěny dvě kapsy s uzavíráním na praktické magnetické patenty. Ucha tašky jsou zakulacená, praktická a stylová. Kabelka je doplněna páskem na rameno. V nabídce jsou kabelky McKlein Barrington v černé, červené, bronzově hnědé a světle béžové.

Sluchátka s USB
Sluchátka Sennheiser PC 35 USB má nově v nabídce Czech Computers. Jedná se o headset určený především pro domácí uživatele nebo do práce. Mikrofon potlačující nežádoucí zvuky okolí je jednosměrový. Sluchátka mají nízkou hmotnost pro dlouhotrvající nepřetržité používání. Pokud jde o zvukové vlastnosti, sluchátka mají frekvenční rozsah 40 Hz až 18 kHz a SPL 109 dB. Mikrofon má frekvenční rozsah 80 Hz až 15 kHz, citlivost 38 dB. Pro připojení sluchátek slouží USB adaptér s vestavěnou USB zvukovou kartou.

Komentáře