Tieto inovovalo intranet společnosti Walmark

Složitá struktura a obtížná dohledatelnost informací byly hlavní motivací společnosti Walmark pro inovaci stávajícího řešení firemního intranetu. Zakázku na projekt získala ve výběrovém řízení společnost Tieto.

Tieto inovovalo intranet společnosti Walmark


Intranetové řešení navržené společností Tieto plní řadu úkolů v rámci firemních procesů společnosti Walmark. Zaměstnanci jej využívají jako informační kanál a rozcestník ke konkrétním podnikovým systémům řešícím jednotlivé agendy. Klíčovým motivem nového řešení intranetu je agregace obsahu ostatních systémů na jednom místě. Tento princip například umožňuje uživateli sledovat novinky z různých sekcí či pracovat se všemi jeho úkoly napříč seznamy úkolů vedených u porad, projektových stránek či jiných míst intranetu a také úkoly z jeho Outlooku.

Důležitou vlastností nového intranetu je také možnost personalizace nastavení samotnými uživateli. Každému zaměstnanci společnosti Walmark jsou díky tomu nabízeny informace a služby relevantní pro jeho roli a zařazení čí dle osobních preferencí.

Řešení intranetu dodané společností Tieto je vystavěno na ověřené platformě Microsoft SharePoint 2010. Spolupracuje i s dalšími podnikovými technologiemi, konkrétně Microsoft Exchange serverem pro práci s úkoly a schůzkami či s Active Directory jako zdrojem dat o uživatelích.


Úvodní foto: © carlosgardel - Fotolia.com
Komentáře