Tieto získává zakázku na software pro analýzu ropných skvrn

Software, který společnost Tieto vyvíjí pro Statoil a Total, bude obsahovat matematické modely mořských proudů, mapy a výpočetní modul pro simulaci šíření ropných skvrn

Tieto získává zakázku na software pro analýzu ropných skvrn


Společnost Tieto získala zakázky nadnárodních ropných a plynárenských společností Statoil a Total pro vývoj nového softwaru, který má simulovat šíření ropných skvrn a jejich negativní dopad na životní prostředí. Nový software využívá počítačové modely mořských proudů. Software by měl analyzovat potenciální dopady úniku ropy na životní prostředí a živočišné a rostlinné druhy.

„Ve spolupráci se společností Total a experty na toto téma jsme vyvinuli novou metodu pro vyhodnocení rizik šíření ropných skvrn. Společnost Tieto jsme pověřili tvorbou globálního webového rozhraní pro distribuci a přístup k této aplikaci. Tieto je zodpovědné za standardizaci a dostupnost služby prostřednictvím cloud computingu,“ informoval Mathijs G. D. Smit, vedoucí výzkumu životního prostředí a klimatu ve společnosti Statoil.

Uživatelé budou moci analyzovat veškerá rizika a dopady spojené se šířením ropných skvrn. Dokončený software bude poskytován v cloudu a stane se rovněž součástí Sustainability Intelligence Services (SIS) společnosti Tieto. Tato platforma je založena na komponentách Microsoft Business Intelligence a jako rozhraní využívá SharePoint 2010 a ArcGIS.
Úvodní foto: © Gunnar Assmy - Fotolia.com
Komentáře