Tim Cook promluvil o Siri, Facebooku, Apple TV i svém předchůdci Stevu Jobsovi

Na letošním ročníku kalifornské konference D10 promluvil Tim Cook, současný CEO společnosti Apple, o produktech, vztazích společnosti s okolím i zesnulém vizionáři Stevu Jobsovi.

Tim Cook promluvil o Siri, Facebooku, Apple TV i svém předchůdci Stevu Jobsovi


V prvním rozhovoru uskutečněném během kalifornské konference D10 vyzpovídali moderátoři Kara Swisher a Walt Mossberg současného CEO společnosti Apple, Tima Cooka. Na všetečné otázky odpovídal Tim Cook s rozvahou a úsměvem, často mohli posluchači zaslechnout také oblíbenou frázi „Stay tuned“, jež má zákazníky napínat před uvedením nových produktů. Shrňme si stručně, co se veřejnost od nástupce Steva Jobse dozvěděla.

Siri bude ještě chytřejší

Moderátoři se snažili představitele Applu přemluvit, aby prozradil alespoň nějakou informaci o chystaných produktech, nicméně Tim Cook se uchlácholit nenechal. Promluvil však alespoň o plánech s populárním systémem Siri.

„Zákazníci milují Siri, ale je tu mnohem víc, co může dokázat. Mnoho našich lidí na systému pracuje a myslím, že budete opravdu potěšeni některými věcmi, které uvidíte v následujících měsících. Máme skvělé nápady, co by mohla Siri umět, a myslím, že se vám bude líbit, kam se Siri směřujeme.“

Co se děje mezi Applem Facebookem?

Vztahy mezi Applem a Facebookem byly v poslední době řekněme „zvláštní“. Operační systém iOS 5 přišel se silně integrovaným Twitterem, avšak Facebook už se takové podpoře netěšil. V případě systému Mac OS X Mountain Lion se situace zdá býti velice podobnou.

Walt Mossberg se Tima Cooka zeptal, proč není Facebook do přenosných zařízení Applu integrován stejnou měrou, jako Twitter, a jaký je mezi společnostmi vztah. Tim Cook diplomaticky odvětil, že je Facebook skvělá společnost a obě firmy udržují pevný a stabilní vztah. S úsměvem dodal, že Facebook „dělá věci po svém“, nicméně ihned doplnil, že ačkoliv mohou mít společnosti rozdílné názory či přístupy, mohou se navzájem respektovat a spolupracovat.

Dle vlastních slov si je Tim Cook vědom, že uživatelé volají po snadném přístupu ke své oblíbené sociální síti, a přeje si jim tedy nabídnout ten „nejlepší uživatelský zážitek“. Na otázku Walta Mossberga, zda bude tedy Facebook v budoucnu více integrován do operačního systému iOS, Tim Cook lišácky odvětil: „Stay tuned“.

Tim Cook

TV nebo ne?

Vzhledem ke kolujícím zvěstem ohledně vlastního TV setu z produkce Applu nezůstalo ani tohle téma opomenuto.

„Máme tendenci vytvářet velmi málo věcí, vsadit na ně vše, a pokud se ukáže, že produkt není natolik populární, přestaneme se jím zabývat.“ Tim Cook nicméně sdělil, že se bude i nadále společnost pohybovat na trhu s televizními technologiemi. Apple údajně prodal 2,8 milionů zařízení Apple TV v roce 2011 a v první polovině tohoto roku dalších 2,7 milionů kusů.

„Budeme se tohoto produktu držet a uvidíme, kam nás zavede. Nyní je naším příspěvkem na televizní trh především Apple TV.“

Vzpomínka na Steva Jobse

Steve Jobs na předešlých ročnících konference D10 taktéž několikrát vystoupil, tudíž bylo nasnadě o zesnulém vizionáři promluvit.

„Od Steva jsem se naučil strašně moc. Byl to ten nejsmutnější den mého života, když zemřel,“ řekl Cook. „Minulý rok mi však někdo řekl, že se přes to musím přenést. Smutek jsem tedy překryl silným odhodláním pokračovat v jeho cestě.“

Dle svých slov se Tim Cook nesnaží Steva Jobse nahradit, tvrdí, že to nedokáže nikdo. „Steve byl génius a vizionář. Nikdy jsem svou roli nepovažoval jako náhradu za Steva. Myslím, že je to nenahraditelná osobnost. Byl originál.“

Později, již s úsměvem, Tim Cook promluvil o vlastnosti Steva Jobse měnit svá rozhodnutí a přetvářet věci tak, jak je právě cítil.

„Steve Jobs dokázal změnit svůj názor tak rychle, že byste ihned zapomněli, že to byl právě on, kdo měl včera k danému problému zcela opačný postoj. Bylo to umění, Steve si vůbec neuvědomoval, že kdy tvrdil opak. Viděl jsem to denně. Je to dar, protože věci se mění. Musíte mít kuráž, abyste učinili změnu nebo přiznali, že se v něčem mýlíte. Myslím, že Steve tu kuráž měl.“

 

Zdroj: Allthingsd.com, IDG News Service


Úvodní foto: Asa Mathat | All Things Digital
Komentáře