Toshiba vyvíjí paměti MRAM pro procesory chytrých telefonů

Podle japonského konsorcia může MRAM nahradit SRAM, které jsou aktuálně používány s mobilními CPU.

Toshiba vyvíjí paměti MRAM pro procesory chytrých telefonů


Toshiba vyvinula nízkoenergetickou, vysokorychlostní verzi MRAM paměti, o níž tvrdí, že dokáže snížit spotřebu energie v mobilních procesorech o dvě třetiny.

Společnost v pondělí oznámila, že její nová MRAM (magnetorezistivní paměť s náhodným přístupem) může být používána ve smartphonech jako cache paměť pro mobilní procesory jako náhrada za moduly SRAM, které jsou používány dnes.

„V poslední době se množství paměti v mobilních aplikačních procesorech zvyšuje, což zvýšilo také spotřebu energie,“ řekl mluvčí Toshiby Atsushi Ido. „Tento [náš] výzkum je zaměřen na snížení spotřeby energie při zvýšení rychlosti, což jde proti zvyšování hodnoty paměti.“

Snižování spotřeby energie v mobilních zařízeních je výrobce zařízení, kde dělají spotřebitelům největší starosti přehřátí a životnost baterie. MRAM používaná jako cache paměť bude mít v případě potřeby několik megabajtů úložného prostoru. Tato technologie je taktéž vyvíjena Toshibou a dalšími společnostmi v mnohem vyšších úložných kapacitách jako možná náhražka flashové paměti a paměti DRAM.

MRAM pro ukládání dat využívá magnetické úložiště, což je v kontrastu s většinou současných RAM technologií, které využívají elektrické výboje. Nová technologie je stabilní a uchovává data dokonce i bez energie, nicméně běžně vyžaduje více proudu pro to, aby fungovala ve vyšších rychlostech.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: © Anthony Sacco - Fotolia.com
Komentáře