Transformer Prime od Asusu – výkonný tablet s výdrží až 18 hodin

Společnost Asus uvedla na český trh tablet ASUS Eee Pad Transformer Prime, jehož zvláštností je odnímatelná klávesnice, jež zároveň slouží jako dokovací stanice.

Transformer Prime od Asusu – výkonný tablet s výdrží až 18 hodin


Výrobce uvádí, že po připojení klávesnice dokáže zařízení pracovat až 18 hodin bez nabíjení. Jde rovněž údajně o první tablet na světě vybavený čtyřjádrovým procesorem nVidia Tegra 3. Novinka využívá také operační systém Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Kromě toho Prime nabízí několik dalších technologických prvenství v kategorii tabletů. Zařízení se včetně klávesnice na českém trhu prodává od 15 990 Kč s DPH.

Asus Transformer Prime

Tablet Eee Pad Transformer Prime, který byl vyvinut ve spolupráci se společnostmi NVIDIA a Google, disponuje odnímatelnou mobilní dokovací stanicí, která prodlužuje výdrž tabletu až na 18 hodin. Novinka nabízí také zadní fotoaparát s rozlišením 8 Mpx, automatickým ostřením a LED bleskem. To vše je ukryto v tenkém kovovém těle o hmotnosti 586 gramů a tloušťce 8,3 mm. Tablet se vyrábí ve dvou barevných provedeních - ametystové šedé a šampaňské zlaté.

Komentáře