IDC: Transparentnost podnikání je hlavní prioritou managementu

Průzkum, do kterého se v rámci rozhovorů zapojili zákazníci společnosti IFS po celém světě, ukázal, že za nejdůležitější faktor je považována transparentnost podnikání. Hned za ním následovala efektivní infrastruktura, lepší přístup k datům a lepší vztahy se zákazníky.

IDC: Transparentnost podnikání je hlavní prioritou managementu


Podle společnosti IDC více než 60% organizací využívá starší systémy, které sice mohou podpořit každodenní obchodní aktivity, ale rozhodně neposkytují dostatečnou transparentnost podnikání, nedokážou zohlednit změny v procesech a dostatečně nepodporují automatizaci. Zvýšit přehlednost a rozšířit podnikání na mezinárodní úroveň je prostřednictvím těchto starších systémů velmi náročné.
„Je velmi zajímavé sledovat, že výhody implementace plně integrovaného řešení převažují nad vnímanými obtížemi, zejména s ohledem na skutečnost, že tisíce organizací stále lpí na starých systémech,“ říká Anders Munk Ebbesen, Research Manager, IDC Nordic.
Studie vychází z rozhovorů s výkonnými pracovníky sedmi společností, jež implementovaly IFS Aplikace ve Spojených státech, Velké Británii, Austrálii, Polsku, Španělsku, Norsku a Nizozemsku.


Úvodní foto: © violetkaipa - Fotolia.com
Komentáře