Trend Micro spouští Titanium 2011 s využitím technologií typu cloud-klient

Společnost Trend Micro uvolnila nový bezpečnostní software, který nabízí ochranu spotřebitelských dat.

Trend Micro spouští Titanium 2011 s využitím technologií typu cloud-klient


Titanium 2011 využívá strategii typu cloud-klient, která spojuje služby kontroly reputace webových stránek, e-mailu a souborů poskytované z cloudu s technologií Trend Micro Smart Scanning pro průběžně aktualizovanou ochranu proti hrozbám dneška v reálném čase. Nová rodina obsahuje tři produkty: Titanium Antivirus+, Titanium Internet Security a Titanium Maximum Security. Každý z nich nabízí zákazníkům výkonnější, nejlépe ovladatelný bezpečnostní software zajišťující maximální ochranu.

Část aplikace se nachází na serverech společnosti Trend Micro, a tak dokáže Titanium 2011 zastavit hrozby ještě dřív, než se dostanou k chráněnému PC. Zároveň tato architektura zčásti umístěná v cloudu snižuje nároky na procesor, paměť a úložný prostor chráněného počítače, a díky tomu přináší významné zvýšení výkonu. První nezávislé testování již v testovacích scénářích, které vycházejí z reálných situací, ukázalo, že je Titanium leaderem v oblasti ochrany a výkonu určeným k aktivnímu zastavení internetového malwaru.

Titanium zajišťuje okamžitou ochranu přímo z internetového cloudu pomocí mechanismu Trend Micro Smart Scan. Díky internetovému přístupu k průběžně aktualizovaným databázím reputace Trend Micro je odezva na hrozby podstatně rychlejší než u tradičního bezpečnostního softwaru. Takové aplikace vyžadují pravidelné stahování objemných signatur malwaru, které poskytují méně účinnou ochranu než přístup produktu Titanium 2011 k nejaktuálnějším datům o reputaci.

Mechanismus Smart Scan pracuje také s lokálními indexy a mezipamětí, s heuristickými technologiemi a monitorováním chování, a to vše se nachází na PC zákazníka, takže jsou uživatelská data chráněna, i když je počítač právě offline. Tato výkonná kombinace bojuje proti hrozbám v cloudu i na lokálním počítači.

Trend Micro Titanium 2011 také využívá infrastrukturu Trend Micro Smart Protection Network, která pracuje diskrétně na pozadí, kde analyzuje soubory a internetové aktivity a hledá hrozby. Uživatelé se už nemusí starat o udržování rozsáhlé, průběžně aktualizované databáze ochranných signatur na pevném disku lokálního počítače, protože služby kontroly reputace, jež využívá Titanium Security 2011, se nacházejí v cloudu. Jedná se o zcela nový způsob ochrany uživatelských dat.

Starší bezpečnostní aplikace společnosti Trend Micro i konkurenční produkty ukládaly informace o hrozbách na samotném chráněném počítači. Kromě toho, že pro vyhodnocení hrozby vyžadovaly od počítače kontakt s nakaženými stránkami, potřebovaly také časté aktualizace databáze hrozeb.

Při přípravě produktu Titanium 2011 se techničtí pracovníci Trend Micro nesoustředili jen na zajištění lepší ochrany, ale i na zvýšení výkonu a výsledkem je podstatně tenčí aplikace, která je menší a zároveň má nižší nároky na procesor a paměť.

Titanium 2011 přináší zákazníkům změny v celé řadě klíčových oblastí, včetně rychlejších kontrol a menších nároků na paměť a procesor, a udržuje rovnováhu mezi důkladností a efektivitou. Mezi další vylepšení patří rychlejší spuštění systému, rychlejší kopírování souborů, menší instalační program a úplná optimalizace kontrol po první instalaci.

Produkty Trend Micro Titanium 2011 budou v prodeji od 8. září 2010 – v USA v maloobchodní síti a v online obchodě Trend Micro na adrese www.trendmicro.com a ve vybraných zemích celého světa také u maloobchodních prodejních partnerů a různých maloobchodních prodejců online.

Komentáře