Trend Micro uvádí produkt pro zabezpečení webových bran

Podniky jsou dnes připraveny na produkt pro zabezpečení webových bran, který dovede nejen určit prioritu zabezpečení, ale nabízí rozsáhlé schopnosti v rámci jediného řešení.

Trend Micro uvádí produkt pro zabezpečení webových bran


Bezpečnostní produkt, který účinně řídí využívání internetu ze strany zaměstnanců pracujících v kanceláři, neomezuje se jen na základní filtrování URL, ale pomocí kontroly reputace webů chrání i proti nejnovějším útokům.

Právě to nabízí Trend Micro, když uvádí na trh  řešení Web Gateway Security, které integruje InterScan Web Security Virtual Appliance 5.0 s novým modulem Advanced Reporting and Management, a poskytuje tak ucelenou sadu řešení založených na infrastruktuře Trend Micro Smart Protection Network, zdroji zpravodajství o hrozbách umístěném v internetovém cloudu.

Díky lokálně prováděným kontrolám malwaru, správě zásad a dynamické tvorbě sestav představuje Trend Micro Web Gateway Security ucelené bezpečnostní řešení pro webové brány

Integrovaný modul Advanced Reporting and Management zajišťuje zákazníkům přehled o webových aktivitách celé společnosti a umožňuje v reálném čase přístup k informacím s vysokou úrovní granularity. Je smutnou skutečností, že i legitimní webové servery jsou stále častěji napadány hackery a to, že vypadají bezpečně, ještě neznamená, že bezpečné opravdu jsou. Zaměstnanci, kteří využívají internet k práci nebo k osobním „on-line pochůzkám", jako jsou nákupy, bankovnictví nebo social networking, mohou otevřít dveře počítačovým pirátům, kteří  chtějí odcizit proprietární data za účelem vlastního nezákonného obohacení.

To komplikuje situaci IT manažerům. V nedávném průzkumu Trend Micro přiznalo 75 % z téměř 200 oslovených vysoce postavených IT manažerů obavy z neautorizovaných onl-ine aktivit při práci. Téměř 70 % z nich by bylo ochotno do jisté míry omezit přístup k některým webovým stránkám, například internetovým obchodům nebo serverům sociálních sítí.

Díky modulu Advanced Reporting and Management mohou IT manažeři získat přehled o internetových aktivitách svých zaměstnanců prostřednictvím dynamických panelů dashboard, monitorování v reálném čase, podrobné analýzy uživatelských aktivit a tvorby víceúrovňových sestav, takže dříve odhalí hrozby a  mohou tak rychleji reagovat.

Mají přehled o tom, odkud přichází malware, kdo tráví hodně času brouzdáním po stránkách, které nemají nic společného s prací (a snižuje tak celkovou produktivitu), kdy to dělá, kdo je zodpovědný za zpomalení sítě, ke kterému právě došlo, a o mnoha dalších věcech. A protože jde o softwarové virtuální zařízení, odpovídá tento produkt sílícímu trendu směrem ke standardizovanému hardwaru a k virtualizaci.

InterScan Web Security Virtual Appliance zajišťuje komplexní ochranu bran proti webovým hrozbám díky konsolidaci filtrování URL s kontrolou reputace webů v reálném čase (v obou oblastech trvale poráží konkurenci v nezávislých testech) a účinné kontrole obsahu. Toto řešení umožňuje zákazníkům buď vyhradit aplikaci vlastní standardizovaný hardware, nebo ji nainstalovat s ostatními aplikacemi v prostředí VMware.

 

 

Komentáře