Třetí ročník soutěže Startup roku 2009 zná své vítěze

Soutěž studentských podnikatelských nápadů Startup roku 2009 zná vítěze svého třetího ročníku. Stal se jím student Jiří Kouble s projektem Smart Parking, který tak získal i hlavní cenu – možnost investice ve výši až 3.000.000 Kč.

Třetí ročník soutěže Startup roku 2009 zná své vítěze


Během slavnostního vyhlášení, které proběhlo dnes v  K+K Hotel Central v Praze se představili také další čtyři nejlepší projekty a za inovativní přístup byl oceněn i projekt Boofi, jehož autorem je Tomáš Hodboď.

Cílem soutěže Startup roku 2009 je vybrat nejlepší studentský podnikatelský nápad a podpořit výherce v jeho realizaci. Do soutěže se může přihlásit každý student vysoké nebo vyšší odborné školy v České republice do věku 27 let. Do soutěže se mohou přihlásit také libovolně velké týmy. Soutěž je koncipována jak pro studenty, kteří s podnikáním nemají žádné zkušenosti, tak i pro již podnikatelsky aktivní studenty.

„Obdobné soutěže se orientují většinou na internetové projekty, Startup roku je však otevřen různorodým oblastem a formám podnikání. Důkazem je toho letošní vítěz. Přihlášené projekty posuzujeme pouze podle jejich kvality, inovativnosti a šance na obchodní úspěch,“ uvedl k vyhlášení výsledků Kamil Vacek, ředitel společnosti Glocal Consulting, která je jedním z organizátorů soutěže a investorem vítězného projektu.

„O tom, že soutěž Startup roku spolupracuje s opravdu schopnými studenty a pomáhá na svět kvalitním projektům, svědčí i to, že vítěz prvního ročníku, projekt BezRealitky.cz je jedním z nejúspěšnějších startupů v ČR. Ze dvou studentů s nápadem na papíře se tak během dvou let stala dvojka českého realitního trhu,“ dodává Kamil Vacek

Letošního třetího ročníku se účastnilo přes 40 projektů, ze kterých vybrala odborná porota 10 finalistů. Ti se do soutěže přihlásili například s řešením parkovacího systému pro malé plochy, komplexním filmovým webem, cestovní kanceláří zaměřenou na oblast Balkánu, projektem bezlepkového stravování, se způsobem sociální komunikace přes mobilní technologie, se systémem pro poskytování financí či projektem z oblastí přírodního zemědělství. Všech deset finalistů navíc získalo cenu partnera soutěže, společnosti HTC, a to špičkový smartphone HTC Hero.

Komentáře