Třetí verze Windows Intune přinese podporu mobilních zařízení a tabletů

Nová verze podle Microsoftu nabídne také samoobslužný portál s aplikacemi nebo lepší správu uživatelů.

Třetí verze Windows Intune přinese podporu mobilních zařízení a tabletů


Společnost Microsoft uvolnila k testování třetí připravovanou verzi svého cloudového nástroje Windows Intune, který umožňuje firmám na dálku spravovat a zabezpečovat počítače uživatelů. Testovací verze označená jako April 2012 Pre-release přináší podporu mobilních zařízení a tabletů, samoobslužný portál s podnikovými aplikacemi nebo vylepšené možnosti v oblasti definic skupin uživatelů i zařízení. Uvolnění finální třetí verze Windows Intune na český trh se očekává na přelomu května a června letošního roku.

„Díky integraci další verze Windows Intune s produkty Windows Server Active Directory a Microsoft Exchange Server budou moci firemní IT oddělení spravovat mnoho nových mobilních zařízení, včetně těch, která nejsou ve vlastnictví firmy a zaměstnanci si je přinesou na pracoviště například z domova,“ říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Nová verze Windows Intune také firemním IT oddělením umožní nastavovat pro mobilní zařízení bezpečnostní politiky, vynutit si ochranu zařízení heslem či šifrováním a dokonce i mobilní zařízení na dálku vymazat v případě, že by hrozilo jeho zneužití například po krádeži (některé funkce jsou závislé na podpoře ze strany konkrétního operačního systému na daném zařízení). Spravovat bude možné kterékoliv mobilní zařízení či tablet využívající Exchange ActiveSync, ať už jde o zařízení se systémem Windows Phone, iOS či Android.

Další novinkou v třetí verzi Windows Intune bude samoobslužný internetový podnikový portál, který firemním uživatelům nabídne přístup k ověřeným aplikacím, softwaru a instalačním balíčkům připraveným správcem infrastruktury k přímé instalaci. Portál také poskytne uživatelům přístup k základním údajům o stavu provozovaných zařízení nebo možnost kontaktovat IT podporu.

Rovněž nastavení, údržba a správa uživatelských účtů, včetně definování práv a bezpečnostních politik, bude v další verzi Windows Intune jednodušší, a to zejména z pohledu správců infrastruktury. Nasazení větších balíčků software na spravované počítače pak bude podle tvrzení Microsoftu díky technologii optimalizace šířky přenosového pásma a datových toků plynulejší než dříve. Stávajícím i novým zákazníkům budou funkce třetí verze Windows Intune k dispozici bez navýšení ceny, která nadále zůstává na 11 Eurech na měsíc a počítač. U současných zákazníků dojde k aktualizaci na novou verzi automaticky.

Třetí verzi Windows Intune si můžete sami zdarma vyzkoušet po registraci na odkazu https://account.manage-beta.microsoft.com/Signup/MainSignUp.aspx?OfferId=1A981431-C1CF-1C28-4936-3F8229EC1411&ali=1. Vše, co budete potřebovat, je internetové připojení, několik minut vašeho času a pár koncových zařízení určených k začlenění do testovacího prostředí.


Úvodní foto: © Nmedia - Fotolia.com
Komentáře