Třetina českých firem uvažuje o cloudu, 80 procent chce virtualizovat

Třetina českých firem uvažuje o cloudu, 80 procent chce virtualizovat


Během konference VMware Virtualization Forum, která se konala v říjnu loňského roku v Praze, provedla společnost VMware průzkum, ve kterém zkoumala plány českých společnosti v oblasti cloud computingu a virtualizace. Co z něj vyplynulo?

Téměř třetina firem zvažuje využít model cloud computingu a přesunout své IT alespoň částečně mimo vlastní společnost. 80 procent respondentů také uvedlo, že se jejich společnost chystá věnovat virtualizaci své IT infrastruktury nejpozději do konce roku 2011. Studie dále říká, že pro více než 26 procent firem je v současné době správa a automatizace IT struktury prioritou, a to dokonce prioritou vyšší, než jsou úspory nákladů; jsou záležitostí číslo jedna pro 23 procent dotázaných. Přes 60 procent společností plánuje rozšíření stávajícího nebo vybudování zcela nového datového centra. Pro 25 procent firem jsou prioritou změna datová úložiště.

Z celkem 600 oslovených zástupců firem jich poskytlo odpovědi 418. Jednalo se jak o malé firmy, tak i střední a velké podniky z privátního sektoru a taktéž instituce z oblasti veřejné správy.

„Firmy postupně přicházejí na výhody, které jsou s virtualizací a cloud computingem spojené, ať už se jedná o vyšší provozní efektivitu, konkurenceschopnost či rychlejší reakci na změny. Tento jiný pohled na IT jim také umožní oprostit se od závislosti na technologiích a lépe se soustředit na svůj cíl podnikání,“ okomentoval výsledky studie Marek Swierad, Regional Director Central and Eastern Europe společnosti VMware.

 

zdroj: TZ

Komentáře