U:fona dohnaly staré dluhy, přistoupil k restrukturalizaci

Přestože má MobilKom ziskové provozní hospodaření, přistoupil kvůli úvěrovému zatížení z minulosti k reorganizaci v rámci insolvenčního řízení.

U:fona dohnaly staré dluhy, přistoupil k restrukturalizaci


MobilKom, poskytující mobilní a pevné připojení a hlasové služby pod značkou U:fon, projde v příštích měsících restrukturalizací v rámci insolvenčního řízení. Dohodli se na tom dnes vlastník a management společnosti jako na kroku pro ozdravění provozu čtvrtého mobilního operátora v České republice. Důvodem je očištění operátora od velkého úvěrového zatížení z minulosti a zajištění jeho budoucího fungování. Tento administrativní krok podle tiskového prohlášení neovlivní poskytování služeb stávajícím a novým zákazníkům U:fon.

Insolvence je údajně administrativním krokem

Cílem tohoto kroku managementu MobilKom by mělo být očistit společnost od úvěrové zátěže z minulosti a umožnit její budoucí fungování a prosperitu. Společnost MobilKom tvrdí, že dnes nemá žádné finanční závazky po splatnosti vůči státu a zaměstnancům. Zároveň by měla být schopna hradit běžné provozní náklady, tedy i závazky vůči dodavatelům. Management MobilKomu ve svém návrhu na povolení reorganizace proto předpokládá zájem všech zainteresovaných stran, tedy věřitelů, zaměstnanců i vlastníka, na dalším provozu a rozvoji společnosti. Insolvenční návrh proto obsahuje současně propracovanou koncepci restrukturalizace společnosti.

Komentáře