Ukáže se na MWC nástupce modelu Google Nexus 4?

Nástupce smartphonu Google Nexus 4 vyráběného společností LG by se mohl objevit příští měsíc na veletrhu MWC v Barceloně.

Ukáže se na MWC nástupce modelu Google Nexus 4?


Jestliže se vám kvůli nedostatku Nexusů 4 na skladě nepodařilo koupit váš vysněný telefon, můžete mít nakonec i štěstí. Korejská LG totiž údajně zastavila produkci tohoto modelu proto, aby uvolnila cestu smartphonu novému. Alespoň to tvrdí britský web International Business Times.

Firma by mohla nástupce Nexusu 4 představit koncem února na veletrhu Mobile World Congress (MWC), který se koná ve španělské Barceloně. Možná by mohlo jít o Nexus 5.

Společnost LG se sice rozhodla nepředstavovat žádné nové telefony na nedávno uplynulém CES 2013 v Las Vegas, nicméně odhalila, že Nexus 4 byl „prvním z mnoha“ produktů řady Nexus, na nichž pracuje v partnerství s Googlem.

James Fisher, viceprezident společnosti LG, na CES doslova řekl: „Díky naší spolupráci s Googlem jsme vyvinuli smartphone LG Nexus. Ten je prvním z mnoha zařízení, která pochází z našeho rostoucího partnerství s touto společností, jež je velice pečlivá při výběru [partnerů].“

„Na Mobile World Congressu příští měsíc a dále v průběhu následujícího roku nás uvidíte dodávat na trh více prémiových telefonů nejvyšší úrovně s různými velikostmi displejů,“ dodává Fisher.

Jak naznačují zvěsti, měl by nástupce Nexusu 4 běžet na procesoru s frekvencí 2 GHz a měl by být vybaven novou verzí Androidu zvanou Key Lime Pie, která má následovat po verzi 4.2 Jelly Bean.

Nový smartphone Nexus je skvělou zprávou, nicméně Google a LG budou muset zapracovat na tom, aby toto zařízení skutečně dostali do rukou spotřebitelů. Nexus 4 byl totiž na skladě pouze několik dní poté, co byl v listopadu spuštěn jeho prodej na Google Play Store.

Ve Velké Británii byl tehdy v akční ceně 239 liber, u nás se prodává za standardní cenu 11 895,- Kč. Tato informace pochází ze serveru Heureka, který zároveň naznačuje, že telefon nabízí pouze jediný online obchod. Pro informace, zda je LG Nexus 4 na skladě, je však třeba se informovat v obchodě. Je tedy zřejmé, že ani zde není LG Nexus 4 aktuálně k dispozici. Otázkou je, zda ještě někdy někde k dispozici bude.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: IDG News Service
Komentáře