Ukradené údaje uživatelů Apple nepochází od FBI

Unikátní identifikátory mobilních zařízení Apple, jež byly minulý týden zveřejněny hackerskou skupinou AntiSec, byly ukradeny floridské firmě vyvíjející aplikace pro digitální vydavatelství.

Ukradené údaje uživatelů Apple nepochází od FBI


Hackerská skupina AntiSec minulý týden odcizila a zveřejnila údaje UDID jednoho milionu uživatelů zařízení Apple běžících na iOS. Hackeři tvrdili, že data pochází z notebooku jednoho ze speciálních agentů FBI, jak se však ukázalo, data byla zřejmě odcizena floridské společnosti BluToad.

 


 

Hackeři získali osobní údaje milionů uživatelů zařízení Apple. Údajně z notebooku FBI

 


 

Společnost BlueToad se věnuje vývoji technologií pro digitální distribuci. Mezi její produkty patří aplikace pro iOS a Android, jež využívají vydavatelé novin a magazínů pro distribuci svých titulů uživatelům mobilních zařízení. Společnost tvrdí, že stovky aplikací pro iPhone a iPad, které vydavatelům prodala, generují více než 2000 digitálních titulů každý měsíc.

„Zhruba před týdnem se stala společnost BlueToad obětí kybernetického zločinu, který vyústil v odcizení údajů UDID zařízení Apple z našich serverů,“ uvedl Paul DeHart, CEO společnosti BlueToad, ve svém blogovém příspěvku. „Zanedlouho po stažení údajů z našich serverů je neznámá skupina zveřejnila na internetu.

Sami hackeři však tvrdili, že data pocházejí z databáze nalezené na notebooku jednoho z agentů FBI. Databáze měla obsahovat více než 12 milionů údajů UDID a k nim přidruženým telefonním číslům, poštovním směrovacím číslům a adresám. Současné infromace naznačují, že toto tvrzení nebylo pravdivé.

Společnost BlueToad si úniku dat všimla poté, co ji informoval David Shuetz, konzultant společnosti Interpidus Group zabývající se digitální bezpečností. Shuetz v seznamu zveřejněných údajů UDID objevil několik identifikátorů, které se zdály být propojeny se společností BlueToad, kterou o možném úniku informoval. Zástupci BlueToad později únik informací potvrdili.

Dle tvrzení Paula DeHarta je již bezpečnostní trhlina opravena a BlueToad navíc navázal spolupráci s bezpečnostní společností, jež má zajistit, aby k podobným únikům v budoucnu opět nedošlo.

 

Zdroj: IDG News Service, Blog.bluetoad.com


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře