Unicorn dodal IS pro irského provozovatele elektrické přenosové soustavy

Společnost Unicorn Systems byla ve veřejném výběrovém řízení vybrána jako dodavatel komplexního informačního systému pro společnost EirGrid, irského provozovatele elektrické přenosové soustavy.

Unicorn dodal IS pro irského provozovatele elektrické přenosové soustavy


Dodané ICT řešení zajišťuje podporu přeshraničního obchodování s přenosovými kapacitami na podmořských vedeních vysokého napětí Moyle a East West spojujících Irsko s Velkou Británií. Nová obchodní platforma umožní účastníkům trhu alokovat kapacity v aukcích přeshraničních kapacit, účastnit se sekundárního trhu s přenosovými kapacitami a registrovat sjednané obchody s obchodními partnery. Systém dále zajišťuje propojení s trhem s elektřinou, generování fakturačních podkladů a centrální zveřejňování dat a reportů. Komerční provoz systému byl zahájen přesně podle původního plánu, v říjnu 2011.

Systém je založen na platformě Damas, kterou používá řada operátorů v Evropě. Předmětem dodávky bylo řešení na klíč, tedy dodání systému, infrastruktury a integrace řešení do prostředí klienta a vyškolení všech skupin uživatelů. Unicorn Systems bude systém také provozovat, spravovat a zajišťovat pro něj servisní podporu.

Komentáře