Univerzita Hradec Králové nasazuje cloudové technologie od Microsoftu

Univerzita Hradec Králové začíná využívat profesionální cloudovou službu Office 365 pro školství.

Univerzita Hradec Králové nasazuje cloudové technologie od Microsoftu


Využití cloudu ve školním prostředí je podle Microsoftu v dnešní době logickým krokem. Zajištění stejných služeb ve vlastní režii by bylo z hlediska finančních a personálních nákladů výrazně méně efektivní, zejména protože společnost Microsoft nabízí Office 365 studentům zcela zdarma. S návrhem architektury, integrací do stávajícího prostředí a migrací dat pomáhá univerzitě její dlouhodobý implementační partner, společnost EMWAC Group.

Univerzita Hradec Králové aktuálně zkoumá možnost přenosu přednášek online pro účely distanční výuky, poskytnutí datových prostorů pro spolupráci například v rámci školních projektů a přístupu k datům odkudkoli – z domova i například z chytrého mobilního telefonu.

„Spolupráce s vysokými školami je pro společnost Microsoft velice důležitá. Ovocem společné práce je například také Microsoft inovační centrum Hradec Králové, které bylo založeno v loňském roce, a ve kterém probíhají odborné projekty na testování technologií jako Windows Azure, Microsoft SharePoint a Windows Phone,“ řekl Roman Cabálek, generální ředitel společnosti Microsoft Česká republika.

Komentáře