CeBIT 2013: Urban Solutions předvede digitální řešení pro aglomerace

Prohlubující se urbanizace, konkurenční klání o nejlepší lokality a demografické změny staví města a obce před velké výzvy.

CeBIT 2013: Urban Solutions předvede digitální řešení pro aglomerace


Pro stále větší počet lidí musí být zajištěna logistika a doprava zboží, lépe řízeny dodávky elektrické energie, lépe organizován systém zdravotnictví a zajištěna ochrana klimatu – nepředstavitelné bez výkonného softwaru a hardwaru. Řešení digitálního hospodářství pro tyto rozmanité výzvy nabídne veletrh CeBIT 2013 od 5. do 9. března v rámci Urban Solutions.

V hale č. 11 ukážou vystavující firmy inteligentní řešení, infrastrukturu a software. Mimo jiné software pro inteligentní energetické sítě (Smart Grids), software pro řízení zásobování a likvidaci odpadu, měřící přístroje pro maximální vytížení elektrické energie v domácnostech (Smart Metering), software pro městské plánování a systémy na ochranu před živelnými událostmi. Stěžejními tématy Urban Solution v roce 2013 bude zásobování, likvidace odpadu a ochrana životního prostředí, mobilita a logistika, komunikace, ochrana dat a jejich zabezpečení, bezpečnost veřejnosti, zdravotnictví a prevence.

Další synergie

Na veletrhu CeBIT 2013 se výstavní oblast Urban Solutions uskuteční obklopena tématy, která umožní využít další potenciály synergií. “Urban Solution bude v blízkosti technologie infrastruktur ITK, čímž se dále projeví spojení s oblastmi Telematics & Automation, Machine-to-Machine Communication a Smart Home, “ zdůrazňuje F. Pörschmann. „Spojení s tématy v hale č. 11 a přehlídkou Public Sector Parc v hale č. 7, kde se představí řešení pro veřejný sektor, umožní další synergie a nabídne návštěvníkům z veřejného sektoru značnou přidanou hodnotu.“


Úvodní foto: © corocota - Fotolia.com
Komentáře