Ursula Burnsová novou prezidentkou Xeroxu

Ursula Burnsová novou prezidentkou Xeroxu


Xerox jmenoval do funkce prezidenta společnosti a člena ředitelské rady Ursulu Burnsovou, která doposud vedla divizi Business Group Operations. V Xeroxu působí již 27 let.

Ursula Burnosvá se bude i nadále věnovat divizi pro správu dokumentů, firemní strategii, práci s lidskými zdroji, marketingu a péči o globální zákazníky.

Jedinou nadřízenou Ursuly Burnsové je předsedkyně představenstva a výkonná ředitelka společnosti Anne M. Mulcahyová, které jsou přímo podřízeny obchodní aktivity firmy, finanční a právní týmy a divize Xerox Global Services.Ursula Burnsová zahájila svoji kariéru v Xeroxu v roce 1980 v rámci stáže na inženýrské pozici. Následně se podílela na vývoji a plánování nových produktů. Mezi lety 19992 a 2000 vedla několik obchodních jednotek společnosti včetně skupiny pro barevný kancelářský tisk a skupiny pro síťové kopírky. V roce 1997 získala v rámci Xeroxu první ředitelskou funkci, v roce 2000 následovalo jmenování do pozice senior viceprezident pro strategické služby s odpovědností za výrobu a řízení dodavatelského řetězce spotřebního materiálu. V roce 2002 se stala prezidentkou Xerox Business Group Operations.

Ursula Burnsová získala bakalářský titul ve fyzice na Polytechnickém institutu v New Yorku a magisterský titul v oboru mechanického inženýrství na Columbijské univerzitě. Je členkou správních rad několika společností a neziskových organizací včetně American Express a Boston Scientific Corp.

Foto: Xerox

Komentáře