Organizace řeší úskalí šifrování

Rostoucí množství šifrovaných uložených dat budí obavy mezi uživateli i firmami – ztracené heslo či poškozený disk totiž mohou pohřbít cenné informace navždy.

Organizace řeší úskalí šifrování


Někteří analytici věří, že nový TCG (Trusted Computing Group) standard z minulého měsíce povede k tomu, že většina výrobců do svých pevných a SSD disků během pěti let integruje šifrování. Majorita těchto výrobců je členem skupiny TCG.

Korporátní CIO si uvědomují potenciální problémy a nebezpečí, lze však podniknout kroky k jejich prevenci. Například AdaptaSoft, výrobce platebního softwaru, od svých pracovníků vyžaduje, aby kritická data ukládali na firemní disky, namísto svých přenosných počítačů se zašifrovanými daty na disku.

Podle Kena Waringa, šéfa IT v organizaci CBI Health je šifrování „milionkrát lepší než nic". Jeho společnost má 135 zdravotnických zařízení napříč celou Kanadou a musí se postarat o to, aby data pacientů byla v bezpečí. Dnes 90 z 200 laptopů firmy disponuje pevnými disky Seagate Momentus s nativním šifrováním, zbytek jimi bude opatřen při příštím produktovém upgradu ve společnosti.

Analytik organizace Mesabi Group Dave Hill říká, že dobře spravované celodiskové šifrování zajistí, že ke ztraceným či odcizeným datům nemohou přistupovat nepovolané osoby a že sifrování pomáhá firmě přijít do souladu se zákonnými požadavky na správu dat.

 

 

Komentáře