V Praze vzniká TechSquare - byznysový akcelerátor pro IT firmy

V moderním kancelářském objektu v Praze 4 vzniká projekt TechSquare. Jedná se o koncept byznysového akcelerátoru, který je určen především pro firmy z oblasti IT a moderních technologií.

V Praze vzniká TechSquare - byznysový akcelerátor pro IT firmy


Projekt TechSquare je takzvaný byznysový akcelerátor pro 10-15 firem z oblasti IT a moderních technologií. TechSquare není určen jen pro startupy, v tom je jeho rozdíl od zdánlivě podobných technologických inkubátorů. Firmy mají v TechSquare zajištěn plný servis a mohou se soustředit jen na svůj byznys. Plným servisem je myšlena vybavená kancelář, služby recepce, asistentské služby a profesionální služby dodávané od partnerských firem (účetnictví, personalistika, mzdy, právnické služby, public relations, marketingové komunikace).

TechSquare svým klientům nabízí kancelářské zázemí a řadu profesionálních služeb, které napomáhají v jejich růstu. K dnešnímu dni se do projektu zapojily první tři firmy – Credo Ventures, eMan a Lonely Sock. Firmám je k dispozici recepce, která zajišťuje veškerou potřebnou administrativu. Do TechSquare jsou zapojeny i partnerské společnosti. Ty firmám poskytují služby z oblasti daní, účetnictví, mzdového a personální poradenství (ASB Prague), práva (Advokátní kancelář Nielsen), public relations, marketingových komunikací (PR inkubátor) či investic (Credo Ventures).  

„Chtěli jsme vytvořit místo, kde firmy nebudou muset ztrácet čas s administrativou a budou se naopak moci stoprocentně soustředit na svůj byznys. To ostatní obstaráme my,“ říká Nikola Rafaj, spoluzakladatel TechSquare, a dodává: „Krom naší podpory a podpory našich partnerů vidím pro klienty jako benefit také možnost budování sítě kontaktů a propojování aktivit. Obzvláště u mladých společností je budování kontaktů klíčové. Když sdružíte větší množství  firem na jedno místo, může z toho vzejít celá řada zajímavých spoluprací.“

TechSquare již obývají firmy Credo Ventures, eMan a Lonely Sock. Credo Ventures je investiční skupina, jejímž největším projektem je vytvoření venture kapitálového fondu, který investuje od roku 2010 do mladých začínajících firem převážně z oblastí IT a mobilních technologií. Společnost eMan tvoří mladí a úspěšní vývojáři aplikací pro mobilní telefony a web 2.0. Doposud je jejich největším úspěchem vytvoření mobilní aplikace Pojišťovna umožňující vyplnit záznam o dopravní nehodě prostřednictvím mobilního telefonu.

Komentáře