Vánoce a dálkový ovladač

Ideální obraz světel vánočních svíček a pohody domácího krbu, kdy se rodiny milujících bližních usadí k srdečné večeři, při níž v televizi půjdou „Tři oříšky pro Popelku“, je již dávno přemožen realitou rozdováděných dětí, hádek a vášnivých bitev o dálkový ovladač.

Vánoce a dálkový ovladač


Studie, kterou provedla společnost Logitech, však přesto nabízí střípek naděje na harmonické Vánoce – přinejmenším alespoň pokud jde právě o dálkové ovladače. Celkem 87 procent dotázaných uvedlo, že se raději dohodnou, o ovladač se podělí nebo nechají jednoho z rodiny, aby ovládal jejich zařízení pro domácí zábavu, spíše než aby se o něj hádali.

Letos se zdá, že rodiny v celé Evropě chtějí harmoničtější svátky a že se o ovládání televize prát nebudou. Podle studie společnosti Logitech, kterou provedla firma Lightspeed Research, chtějí o ovladač svádět bitvu pouhá čtyři procenta Evropanů. Naproti tomu 20 procent se bude snažit přijít na způsob, jak jej budou moci uchvátit alespoň na část večera, a další čtvrtina se dokonce nebude snažit ovladač získat vůbec.

Zbývajících 43 procent bojovníků za mír nad dálkovými ovladači se ve svých výpovědích liší – většina se dohodne na programu, na který se budou dívat, a o ovladač se podělí, i když u některých má harmonie v jejich domovech poněkud svérázné důvody. Jeden dotázaný připustil: „Kočka, se kterou žiji, se zatím s dálkovým ovladačem nenaučila,“ a jiná respondentka prohlásila: „Partnera opiju, aby usnul, a bude klid!“

Průzkum společnosti Logitech chtěl od respondentů rovněž zjistit, jaké tlačítko by si pro letošní Vánoce přáli na ideální dálkový ovladač přidat. Hlavním postrachem Vánoc se ukázalo být mytí nádobí a tlačítko na urychlení tohoto neoblíbeného úkonu by uvítalo přes 40 procent Evropanů. Na druhém místě se objevil požadavek „dát si s rodinou po vánoční večeři pauzu“. I další návrhy se týkaly přání harmonických Vánoc, pokoje, lásky a samozřejmě i sněhu.

 

Evropské statistiky:

  • Celkem 20 procent Evropanů se bude snažit dohodnout na způsobu, jak získat kontrolu nad dálkovým ovladačem alespoň na část večera
  • Jeden ze čtyř se nebude vůbec pokoušet získat dálkový ovladač pro sebe
  • Pět procent by vyzkoušelo flirtování jako způsob, jak dálkový ovladač získat
  • Čtyři procenta Evropanů se kvůli ovládnutí dálkového ovladače budou i prát
  • Asi 40 procent Evropanů by si přálo tlačítko na urychlení mytí nádobí
  • Téměř pětina (19 procent) by uvítala tlačítko „dát si po vánoční večeři s rodinou alespoň na dvacet minut pauzu“
  • Necelá desetina (devět procent) by nechala na hodinu umlčet děti




Komentáře