Vánoční trendy v oblasti navigací

Společnost Electro World představuje trendy letošních Vánoc v navigacích a poukazuje na vývoj na tomto trhu.

Vánoční trendy v oblasti navigací


„Navigace dospívají, takže i zákazníci se více zajímají o kvalitu servisu a služeb. Před Vánoci očekáváme, že porostou prodeje dražších navigací, které mají ve své ceně zahrnuto obnovování map a nebo aktualizaci počasí a změny v dopravní situaci přímo ve voze. Obnovování na novější mapy probíhá prostřednictvím internetu, přičemž pro zákazníka je to stále jednodušší úkon. Navigace tak má neustále aktuální mapové podklady,“ řekl k trendu Michal Navrátil, category manažer pro GPS navigace a komunikace ve společnosti Electro World.

Favoritem v této oblasti je navigace Tomtom 730 s 2letým obnovováním map, který se začátkem listopadu nahrazuje novým modelem Tomtom 750. Model 750 bude jako první představovat právě Electro World ve svých prodejnách za cenu 8699 korun. „Očekáváme, že tato navigace bude letošní vánoční trhák“, dodal Michal Navrátil. Model 750 má vylepšené zobrazování trasy, přidána byla nabídka pro časté destinace a řidiči dostali také možnost nechat si zvolit trasu, kterou projedou s nejnižší spotřebou. Rovněž mapy  Malty, Řecka a Turecka byly přidány. S aplikací Tomtom share je možné navigovat přes 15 millionů kilometrů cest po celém světě.

Doživotní aktualizaci map nabízí také společnost Garmin u svého modelu NUVI765 LifeTime.

Společnost Navigon v novém modelu navigace 8450 nabízí neustálé připojení k internetu pomocí vestavěné SIM karty s roamingem. Řidiči tak dostávají aktuální informace o počasí a dopravě přímo za jízdy. Electro World bude tuto službu prezentovat ve svých prodejnách před Vánoci. Cena navigace 8450 je 10999 Kč, přičemž obsahuje mapy celé EU, 3D budovy ve městech a navádění do jízdních pruhů.

Komentáře