Včerejší představení Windows 8 nepřineslo příliš překvapení

Kdo počítal, že se na čtvrteční tiskové konferenci Microsoftu dočká nějakého velkého překvapení, ten se trochu přepočítal.

Včerejší představení Windows 8 nepřineslo příliš překvapení


Ač to byla tiskovka velkolepá, nejčastější větou, která se na ní objevovala, byla „více ještě přijde“ (more to come). Jak se očekávalo, vysvětlil Microsoft hlavní rozdíly mezi Windows 8 a Windows RT. Jinak se společnost na detaily příliš nezaměřovala, spíše akci využila k souběžné prezentaci svého nového systému a zařízení svých hardwarových partnerů, která tento systém podporují. Mezi tato zařízení patří stolní počítače, notebooky, tablety, ultrabooky i hybridní kombinace zmíněných.

Jak jsme již zmínili, mnoha překvapení jsme se nedočkali – nejhlasitější potlesk publika tak přišel ve chvíli, kdy Steven Sinofski, muž, který je v Microsoftu zodpovědný za divizi Windows, oznámil, že jedním z kladů Windows 8 je v porovnání s předchůdcem mnohem rychlejší startovací čas.

Ukázán byl také tablet Surface RT přímo od Microsoftu. Ten se v USA začal prodávat včera v 10 večer EST, to znamená dnes ve 4 ráno středoevropského času. Představitelé Microsoftu se snažili vyžehlit si vztahy se svými hardwarovými dodavateli tím, že „(Surface) je skvělým přídavkem k ostatním počítačům, které postavili naši partneři“.

Dalším usmiřovacím krokem byl fakt, že se schopnosti Windows 8 nedemonstrovaly na Surface, ale na modelech Lenovo ThinkPad Tablet 2 a Acer Aspire S7-191.

Výkonný ředitel Microsoftu Steve Ballmer dále mluvil o Windows Store, na němž budou uživatelé získávat aplikace pro svůj nový systém. Ballmer řekl, že v porovnání s konkurencí má Microsoft ve chvíli otevření „obchodu“ mnohem větší výběr aplikací. Pro doplnění tedy připomeňme, že App Store od Applu měl v době otevření v roce 2008 pouze 500 aplikací, Android Market (nyní Google Play) 2 300 aplikací a Windows Store měl v úterý necelých 8 000 aplikací.

Zdroj: pcadvisor.co.uk


Úvodní foto: Microsoft.com
Komentáře