Verbatim uvedl první přenosné úložiště s hardwarovým 256-bitovým AES šifrováním

Poptávka po přenosných úložných řešeních, které vyhovují přísným bezpečnostním normám, v uplynulých měsících výrazně vzrostla.

Verbatim uvedl první přenosné úložiště s hardwarovým 256-bitovým AES šifrováním


Verbatim proto nabízí SSD Secure ExpressCard s hardwarovým 256-bitovým AES šifrováním, které garantuje maximální zabezpečení uložených dat.

Hardwarové šifrování s povinným zadáváním přístupového hesla chrání uložená data i tehdy, pokud disk padne do nepovolaných rukou. Bezpečnost navíc umocňuje fakt, že po 10 neúspěšných pokusech o zadání hesla je veškerý obsah disku automaticky smazán. Novou funkcí je možnost přidělení hesla pro návštěvníky, které zpřístupní všechna nebo jen vybraná data třetím osobám.

SSD disk je robustní a odolný vůči nárazům a vibracím. Klíčovou výhodou technologie SSD je také nízká spotřeba, která se projeví výrazně delší výdrží notebooků a netbooků při provozu na baterie. Díky kompatibilitě „plug and play“ je SSD Secure ExpressCard okamžitě připraven k použití bez nutnosti předchozí instalace softwaru či administrátorských oprávnění. Disk lze použít i jako dlouhodobé rozšíření kapacity netbooku či notebooku.

SSD Secure ExpressCard od Verbatimu je možné uložit do PCI ExpressCard slotu, který je běžnou součástí moderních přenosných počítačů. Disk je kompatibilní s Windows XP a Vista a v obchodech je k dostání v kapacitách 32 GB a 16 GB.

Komentáře