Informační systém od IFS se uplatní ve společnostech Viadrus a MS Utilities & Services

Akciové společnosti Viadrus a MS Utilities & Services, které patří k nástupnickým společnostem české strojírenské a hutní společnosti ŽDB GROUP, podepsaly smlouvu na pořízení a implementaci podnikového informačního systému IFS Aplikace.

Informační systém od IFS se uplatní ve společnostech Viadrus a MS Utilities & Services


Společnost Viadrus patří k českým výrobcům kotlů, litinových radiátorů, litinových odlitků a dalších výrobků z oblasti topenářské techniky, společnost MS Utilities & Services podniká v oblasti výroby a distribuce energetických médií a zabývá se dále poskytováním služeb v oblasti odpadového hospodářství, dopravy, informačních a telekomunikačních systémů.

Cílem nasazení nového informačního systému je vytvořit předpoklady pro zvýšení efektivity a účinnosti podnikových procesů a operací v uvedených společnostech a posílení jejich konkurenceschopnosti na trhu. V obou společnostech bude informační systém IFS Aplikace využívat až 400 uživatelů, a to v oblastech plánování a řízení výroby, technické přípravy výroby, nákupu, prodeje, financí, účetnictví a pro podporu strategického řízení. Jednotlivé moduly nového informačního systému budou do provozu uváděny postupně, celý projekt implementace bude dokončen ve třetím čtvrtletí 2013. Dodavatelem systému a veškerých souvisejících služeb budou společnosti IFS Czech a Altec.

Implementace nového informačního systému byla zahájena v září 2012 a první moduly nového systému budou spuštěny do rutinního provozu v lednu 2013. V průběhu roku 2013 pak budou postupně uváděny do provozu další moduly, tak, aby celý systém byl v plném provozu nejpozději na konci třetího čtvrtletí 2013.


Úvodní foto: © carlosgardel - Fotolia.com
Komentáře