Videokamery na cesty

Nejnovější kamery Sony Handycam s pevným diskem jsou určeny pro ty, kteří na cestách vyžadují velmi dlouhou záznamovou dobu a delší výdrž akumulátoru a přitom s sebou nechtějí nosit náhradní kazety.

Videokamery na cesty


Nejnovější kamery Sony Handycam vybavené pevným diskem jsou určeny pro ty, kteří na cestách vyžadují velmi dlouhou záznamovou dobu a delší výdrž akumulátoru a přitom s sebou nechtějí nosit náhradní kazety.

HDD Handycam nabízejí kapacitu pevného disku od 30 GB u základních modelů, až po 60 GB. To postačí k uložení 41 hodin 50 minut videa nebo 9 999 statických snímků v tom nejméně kvalitním režimu záznamu. U vyšších modelů byla kapacita ze současných 30 GB zvýšena na 40 GB, což umožňuje uložení 28 hodin videa. Nová generace akumulátorů InfoLITHIUM řady H nabízí až 10 hodin nepřetržitého záznamu na jedno nabití.

Výkonnější zoom
Nový model SR32E nabízí možnosti záznamu díky rozsahu optického zoomu (40x). O 20% byla zlepšena širokoúhlost, což se hodí při záznamu venkovních scén nebo záznamu skupiny osob v místnosti. Stejně jako ostatní modely řady Handycam i modely HDD využívají pro rozlišení a podání barev objektivy Carl Zeiss.

Ochrana proti nárazu
Modely HDD Handycam brání ztrátě záběrů. Ochrana proti fyzickým nárazům chrání disk před důsledky pádů a nárazů a snímač 3G detekuje prudké pohyby ve třech osách a rozlišuje pohyby těla od pádů přístroje. O hladký průběh záznamu se stará ukládání obrazu do vyrovnávací paměti.

Displej Clear Photo LCD plus
SR290E a SR190E jsou vybaveny 2,7palcovými širokoúhlými Clear Photo LCD plus displeji (211 000 bodů) se zlepšeným kontrastem a barevným rozsahem, který je přibližně 1,6krát širší než u běžných hybridních LCD displejů. To usnadňuje ostření, kompozici záběru i kontrolu pořízených záznamů i při silném vnějším osvětlení. Na okraji výklopného LCD displeje všech HDD modelů jsou nyní umístěna přídavná tlačítka ovládání zoomu a spuštění/zastavení záznamu pro snazší ovládání kamery při držení v úrovni pasu nebo při umístění na stativ.

Všechny modely podporují záznam statických snímků na karty Memory Stick DUO a rozhraní Hi-Speed USB 2.0 pro připojení PC za účelem střihu a zálohování.
Sony Handycam DCR-SR72E, DCR-SR190E a DCR-SR290E budou v Evropě dostupné od března 2007.


Nejnovější harddiskové kamery Handycam od Sony jsou určeny pro uživatele, kteří na cestách vyžadují velmi dlouhou záznamovou dobu a delší výdrž akumulátoru.


Hlavní technické údaje
Sony DCR-SR290E
Záznam až 28 hodin videa na zabudovaný pevný disk 40 GB
Objektiv Carl Zeiss Vario-Sonnar
1/2,9palcový snímač ClearVid CMOS
Statické snímky s rozlišením 6,1 megapixelu
10x optický zoom / 20x digitální zoom
Optický stabilizátor obrazu Super SteadyShot
Záznam 5.1kanálového prostorového zvuku Dolby Digital
2,7palcový širokoúhlý displej Clear Photo LCD plus
Výdrž až 6 hodin (s volitelným akumulátorem)

Sony DCR-SR190E
Záznam až 28 hodin videa na zabudovaný pevný disk 40 GB
Objektiv Carl Zeiss Vario-Sonnar T
1/3palcový snímač ClearVid CMOS
10x optický zoom / 80x digitální zoom
Statické snímky s rozlišením 4,0 megapixelu
Záznam 5.1kanálového prostorového zvuku Dolby DigitalⓇ
2,7palcový širokoúhlý displej Clear Photo LCD plus
Výdrž až 7 hodin (s volitelným akumulátorem)

Sony DCR-SR72E
Záznam až 41 hodin 50 minut videa na zabudovaný pevný disk 60 GB
Objektiv Carl Zeiss Vario-Tessar
HAD CCD snímač s rozlišením 1 megapixel
Výdrž až 8 hodin (s volitelným akumulátorem)
25x optický zoom / 2000x digitální zoom
2,7palcový hybridní LCD displej, dotykový


Foto: Sony

Komentáře