VMware a Google spolupracují na přenositelnosti aplikací v prostředí cloud computingu

Společnost VMware zahájila spolupráci s firmou Google na řadě řešení, která pomohou zefektivnit vývoj, instalaci a řízení firemních aplikací v jakémkoliv cloudovém prostředí.

VMware a Google spolupracují na přenositelnosti aplikací v prostředí cloud computingu


Jak na konferenci Google I/O v San Franciscu prohlásil prezident a generální ředitel VMware Paul Maritz, spojení technologií a zkušeností obou společností podpoří využívání cloud computingu v IT infrastruktuře podniků.

VMware a Google spolupracují na více frontách s cílem zajistit ještě produktivnější, přenositelnější a pružnější cloudové aplikace. Chtějí pomoci vývojářům pracujícím v prostředí Java vytvářet bohaté webové aplikace a využívat výkonné nástroje společností Google i VMware v prostředí cloudů a zavádět aplikace Spring Java na platformě Google App Engine.

 

Spring, Google App Engine a SpringSource Tool Suite

Společnost Google začala podporovat aplikace Spring Java na platformě Google App Engine jako součást sdílené vize snazšího vývoje, provozu a řízení aplikací v prostředí cloudu. Garantuje přitom jejich přenositelnost aplikací mezi cloudy. S pomocí SpringSource Tool Suite na bázi Eclipse mohou vývojáři standardně vytvářet aplikace Spring a přitom zůstane zachována jejich pružnost a možnost volby mezi stávajícím prostředím privátních cloudů VMware vSphere, v partnerských cloudech VMware vCloud, anebo přímo na platformě Google App Engine.

 

Spring Roo a Google Web Toolkit

VMware a Google spolupracují také na propojení další generace nástroje pro rychlý vývoj aplikací Spring Roo a vývojářské sady Google Web Toolkit (GWT) na podporu vytváření bohatých aplikací pro prohlížeče. Aplikace na bázi GWT využívají technologií moderních prohlížečů, jako jsou AJAX a HTML5, k uspokojování těch nejnáročnějších potřeb koncových uživatelů smartphonů i počítačů.

 

Spring Insight a Google Speed Tracer

Obě společnosti také spolupracují na těsnější integraci technologie Spring Insight sledující využívání výkonu na aplikačním serveru SpringSource tc Server s technologií Speed Tracer od Googlu umožňující transparentní sledování výkonnosti cloudových aplikací vytvořených pomocí nástrojů Spring a Google Web Toolkit.

Komentáře