VMware přichází se službami Cloud Ops

Cloud Ops podle VMware pomůže s přechodem IT k novému provoznímu modelu pro cloud computing.

VMware přichází se službami Cloud Ops


Jako reakci na provozní výzvy, kterým dnes firmy čelí při vytváření, správě, zabezpečování vhodného výběru zaměstnanců a vyhodnocování funkčnosti IT provozu, představila společnost VMware  na konferenci VMworld 2012 nové služby Cloud Ops týkající se duševního vlastnictví, poradenství, transformace a vzdělávání.

VMware zároveň představil Cloud Ops Forum, skupinu konzultantů a integračních partnerů, kteří budou spolupracovat na bližší definici nového provozního modelu. Společně s VMware budou tyto společnosti předávat znalosti komunitě koncových zákazníků. Cloud Ops Forum tvoří nyní společnosti Canopy, Capgemini, CGI, CSC, Dell, Deloitte, EMC, HP, Infosys, T-Systems a VMware. Cloud Ops Forum by se mělo v budoucnu rozšířit o další firmy z oboru i o zákazníky.

Podobně jako mnoho dalších generačních posunů v IT, i posun ke cloud computingu není limitovaný pouze samotnou technologií. Cloud Ops a Cloud Ops Forum zvažuje potřeby moderních organizací zahrnout do plánování celkové IT proměny i kulturní, finanční, politické a procesní prvky, a plně tak využít výhod cloud computingu.

Cloud Ops a Cloud Ops Forum společně informují o tom, jak vybudovat, spravovat, personálně zabezpečit a vyhodnocovat cloudové prostředí za účelem maximalizace inovativnosti a efektivity podnikání. Pozornost je věnována hlavně těmto čtyřem oblastem:

•    Procesy a kontrola. Výsledkem přesunu IT k dynamičtějšímu a automatizovanému cloudovému přístupu je potřeba změnit některé tradiční IT procesy. Cloud Opspodle VMware  představuje funkce, které umožní firmám dosahovat kýžených podnikatelských výsledků. K těmto funkcím patří služby na vyžádání, automatický „provisioning“ a „deployment“, proaktivní správa problémů, bezpečnost založená na pravidlech, řízení „compliance“ a rizik nebo finanční správa založená na spotřebě IT služeb.

•    Lidé a organizace. Bezpečná, flexibilní a škálovatelná technologie je podle VMware sice základem každé úspěšné IT strategie, za rychlost reakcí a efektivitu ale zodpovídají lidé. Cloud Ops obsahuje podrobné plány pro změnu v organizaci včetně vývoje „Cloud Center of Excellence“ podpořeného novým školením na základě rolí a certifikacemi.

•    Finanční modely a vyhodnocování. Cloud Ops představuje novou metriku pro cloud, která zavádí moderní parametry pro měření efektivity, pružnosti a spolehlivosti cloudového prostředí. Zároveň nabízí rozšířené funkce služeb pro IT Business Management pro snadný přechod na servisní úroveň finanční správy IT.

•    Softwarové technologie a architektura. VMware vCloud Suite 5.1 je řešení, které zajistí softwarově definované datové centrum díky integraci portfolia produktů VMware pro virtualizaci, cloudovou infrastrukturu a správu do jediného nástroje, což zjednoduší přijetí technologií éry cloudu.


Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com
Komentáře