VMware Horizon App Manager - správcovská služba pro přístup ke cloudovým aplikacím

VMware uvádí na trh uživatelsky zaměřenou správcovskou službu pro přístup ke cloudovým aplikacím.

VMware Horizon App Manager - správcovská služba pro přístup ke cloudovým aplikacím


Společnost VMware dnes představila produkt VMware Horizon App Manager, uživatelsky zaměřenou správcovskou službu pro přístup ke cloudovým aplikacím. VMware Horizon App Manager představuje první část vize společnosti s názvem „Projekt Horizon“, která byla představena na konferenci VMworld 2010. Další verze  VMware Horizon zprostředkují uživatelům přístup k různým druhům aplikací, virtuálním plochám Windows a datovým zdrojům a zároveň zajistí firmami požadované zabezpečení a kontrolu.

„Mobilní a cloudová éra si žádá, že přístup k aplikacím uvnitř i za hranicemi firewallu musí mít každé zařízení na jakémkoli místě, a přináší tak zásadní nové problémy pro klasický model zabezpečení a správy v rámci firmy,“ konstatuje Brian Byun, viceprezident a generální ředitel pro cloudové aplikace VMware. „VMware Horizon App Manager řeší tyto výzvy tak, že zavádí správu identity koncového uživatele a aplikací jako cloudovou službu, a umožňuje tak počítačovým odborníkům i uživatelům si osvojit novou metodu práce.“

VMware Horizon App Manager

VMware Horizon App Manager v sobě zahrnuje identitu jako servisní terminál, který rozšiřuje stávající identitu uživatele například v systémech Microsoft Active Directory nebo jiných adresářových řešeních na veřejné cloudové aplikace třetích stran, jako jsou Box.net, BroadVision, Google, Salesforce.com, WebEx nebo Workday. Tím se podle VMware zjednodušuje správa přístupových údajů pro vícenásobný přístup, který si vyžaduje rostoucí množství cloudových aplikací, jež se dnes běžně ve firmách používají. Kromě toho nabízí VMware Horizon App Manager otevřenou, uživatelsky zaměřenou platformu pro přístup ke cloudovým aplikacím v jednom aplikačním portálu, který je přístupný z velkého spektra zařízení koncových uživatelů.

Další verze VMware Horizon propojí správu stávajících aplikací Windows prostřednictvím virtualizace aplikací a publikačních technologií Citrix, Microsoft a VMware, společně se správou cloudových aplikací.

Komentáře