VMware představil nové produkty a služby určené pro éru po PC

V souvislosti se svou představou o budoucnosti práce koncových uživatelů s počítači v době po PC představila společnost VMware nová řešení, která mají firemnímu IT pomoci získat agilnější, produktivnější a propojenější fungování podniku.

VMware představil nové produkty a služby určené pro éru po PC


„Protože se naši zákazníci stále častěji setkávají s posunem k éře po PC, rozhodli jsme se připravit pro ně nabídku řešení, které jim přinese pracovní plochu založenou na Windows ve formě služby. To jim umožní rozšířit práci s tím, co již mají,“ říká Christopher Young, viceprezident a generální manažer pro práci koncových uživatelů s počítači, VMware. „Zároveň také investujeme do odborných znalostí a dodávek otevřených produktů, které zrychlují cestu k novému způsobu práce probíhajícímu za hranicí pracovní plochy Windows. Tato kombinace kompetentních uživatelů a flexibilního IT jako služby umožňuje nový styl práce vedoucí k propojenějšímu fungování firem.“

Rozrůstající se portfolio produktů VMware pro práci koncových uživatelů s počítači podle tiskového vyjádření usiluje o osvobození zaměstnanců a firemního IT od více než dvě desetiletí starého, komplexního a na přístroje zaměřeného computingu. Zároveň se snaží přinést novou zkušenost s IT jako službou zaměřenou na uživatele s cílem firemního propojení. V tomto modelu využívá především zdrojů hybridního cloudu, a zároveň udržuje dostatečně spravované bezpečné prostředí a poskytuje zaměstnancům možnosti spolupráce napříč aplikacemi a daty z jakýchkoli zdrojů.

 

Projekty AppBlastTM a Octopus: Univerzální přístup ke cloudu

Na VMworld 2011 v Las Vegas představil VMware ukázky nových technologií pro práci koncových uživatelů s počítači – s krycími jmény AppBlast a Octopus. Ty posouvají vizi společnosti s cílem využívat univerzálních aplikací a doručování dat v éře po PC.

Projekt AppBlast poskytne univerzální nasazení jakékoli aplikace a to včetně aplikací založených na systému Windows, do libovolného zařízení podporujícího HTML5 a umožní vzdálený přístup k aplikacím bez výrazného zásahu do základního operačního systému. Projekt Octopus využije technologii pro synchronizaci dat z VMware Zimbra a Mozy tak, aby umožnil spolupráci na firemní úrovni a sdílení dat či informací. Projekt Octopus nabídne začlenění VMware Horizon, VMware View a projektu AppBlast a vytvoří firemní cloudovou službu. Tyto dva projekty jsou příslibem zjednodušení přístupu a sdílení informací napříč lidmi a mobilními zařízeními.

Komentáře