VMware představuje Iniciativu vCloud pro sdruženou výpočetní kapacitu

Účel této iniciativy spočívá ve sdružování výpočetních kapacit dle aktuálních požadavků virtuálních datových center a poskytovatelů služeb na bázi cloudů.

VMware představuje Iniciativu vCloud pro sdruženou výpočetní kapacitu


Při příležitosti akce VMworld představila společnost VMware vlastní Iniciativu vCloud, kterou podporuje více než 100 partnerů. Účel této iniciativy spočívá ve sdružování výpočetních kapacit dle aktuálních požadavků virtuálních datových center a poskytovatelů služeb na bázi cloudů. Tím, že se do projektu zapojil dostatek partnerů napříč celým oborem, z nichž můžeme jmenovat například BT, Rackspace, SAVVIS, Sungard, T-Systems a Verizon Business, je Iniciativa vCloud zaměřena na pomáhání malým i velkým společnostem k tomu, aby bezpečně využívaly výpočetní kapacitu uvnitř i vně svých firewallů. Důležité je, jakým způsobem a kdy chtějí zajistit kvalitu služeb pro jakoukoliv aplikaci, kterou chtějí provozovat, a to jak interně nebo jako službu.

Infrastruktura od VMware je dnes široce používána mnoha společnostmi ke spravování interní IT infrastruktury, stejně tak jako tradiční poskytovatelé služeb slouží k dodání řízených IT služeb. Krokem vpřed je expanze virtuální infrastruktury od VMware do podoby Virtual Datacenter Operating System s aplikační infrastrukturou, správou a službami na bázi cloudů. Ty slouží k tomu, aby mohly být provozovány stávající aplikace stejně tak jako budoucí aplikace vyvinuté pro jakoukoliv platformu. Základní technologií stojící za Iniciativou vCloud od VMware je sada služeb vServices na bázi cloudů, které poskytují potřebné programovací rozhraní a technologie pro podporu výpočtů, stejně tak jako škálování infrastruktury potřebné pro optimalizaci procesů při zatížení ve špičce.

Komentáře