VMware představuje VMware vCenter Protect Essencials Plus a VMware Go Pro

Společnost VMware představila tento týden VMware vCenter Protect Essentials Plus a přichází také se vylepšením produktu VMware Go Pro, díky kterému se zjednoduší správa IT malých a středních firem (SMB).

VMware představuje VMware vCenter Protect Essencials Plus a VMware Go Pro


VMware vCenter Protect Essentials Plus a VMware Go Pro poskytují SMB možnost výběru a nabízí jim jak možnost nasazení softwaru přímo na místě, tak softwaru jako služby (SaaS). VMware vCenter Protect Essentials Plus je kompletní správou systému, vytvořenou tak, aby splňovala potřeby SMB. VMware vCenter Protect Essentials Plus nabízí  správu fyzických a virtuálních strojů. Přichází také s nasazením pravidelných softwarových aktualizací v 28 jazycích, nalezením aktiv, konfigurací, řízením spotřeby, antivirovou ochranou a zabezpečením koncových bodů. Nové funkce ve VMware vCenter Protect Essentials Plus zahrnují:

•    Nové možnosti skriptování přinášející nárůst efektivity díky tomu, že zákazníkům umožní správu a spuštění skriptů napříč skupinou počítačů či v celé síti. ITScripts Catalog se bude postupně rozšiřovat spolu s růstem množství skriptů. Desítky skript budou dostupné tak, aby zautomatizovaly úkoly, jakými jsou nastavení, údržba, podpora a informace o síti.
•    Vzdálený desktop, který uživatelům umožní využívat Remote Desktop Protocol z „Machine View“ VMware vCenter Protect Essentials Plus a umožní správcům IT vzdálený přístup k cílovému počítači.
•    Konzole VMware vCenter Protect Essentials Plus umožňující více administrátorům současně plnit několik úkolů v tu samou chvíli.
•    Nový sken „Power Status“, který zjistí stav napájení zařízení napříč celou sítí a následně vytváří vlastní reporty, které zákazníci mohou předložit jakékoli energetické společnosti nabízející slevy při úspoře energií.

VMware Go Pro byl poprvé představen v lednu 2011. Tato cloudová služba (SaaS) podle svých autorů zjednodušuje malým a středním podnikům tvorbu, správu, monitorování a bezpečnost jejich IT infrastruktury tím, že jim poskytuje  balíček služeb určený ke správě jak fyzických, tak virtuálních strojů. VMware Go Pro také umožňuje správu aktualizací a záplat včetně nekritických aktualizací společnosti Microsoft a možnost sledování stavu majetku v IT prostředí SMB. Nové možnosti VMware Go Pro si klade za cíl zjednodušit správu IT malých a středních firem:

•    Zavedením „IT Advisor/IT dohledu“, který kontroluje a hodnotí fyzickou a virtuální infrastrukturu zákazníka a přináší konkrétní doporučení, pokyny, upozornění a opatření, která zákazníkům pomohou optimalizovat jejich prostředí a procesy řízení, zajistit vyšší bezpečnost a rozšířit jejich virtualizovanou infrastrukturu.
•    Aktualizace dat a možností správy aktualizací a záplat uživatelům umožňuje vytvářet a označovat celé skupiny počítačů a následně rozvrhnout kontrolu aktualizací a nasazení pro tyto skupiny.


Úvodní foto: © AA+W - Fotolia.com
Komentáře