VMware převezme společnost DynamicOps zaměřenou na automatizaci v cloudu

Společnost VMware oznámila, že podepsala finální dohodu o převzetí společnosti DynamicOps, poskytovatele automatizovaných cloudových řešení.

VMware převezme společnost DynamicOps zaměřenou na automatizaci v cloudu


Podmínky akvizice nebyly zveřejněny. Dokončení celého procesu je v souladu se standardními postupy plánováno ve třetím čtvrtletí roku 2012.

„Jak se IT organizace postupně mění z tvůrců na poskytovatele služeb, řada z nich hledá způsob, jak zajistit kontrolovaný, řízený přístup k různým cloudovým zdrojům,“ řekl Ramin Sayar, vicepresident a generální ředitel pro virtualizaci a správu cloudu ve společnosti VMware.

VMware věří, že zákazníci ocení standardizovanou architekturu, ale přesto bude vyvíjet řešení, která jim umožní zvolit si model, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám, včetně heterogenních prostředí a správy. Zákazníci, kteří mají své privátní a veřejné cloudy standardizované pro VMware vSphere, mohou i nadále spoléhat na VMware vCloud Director, který umožní agregaci a správu virtuálních a cloudových zdrojů.

Protože DynamicOps využívá možností řešení vCloud Director, zákazníci, jejichž požadavky na správu a zajišťování zdrojů přesahují prostředí založená výhradně na řešeních VMware, mohou využívat multi-cloudové zdroje (například fyzická prostředí, Hyper-V a Xen hypervisory a Amazon EC2). Služby společnosti DynamicOps s řídící funkcí na základě definovaných pravidel automatizují a kontrolují, jak aplikace a uživatelé využívají fyzické a heterogenní cloudové infrastrukturní zdroje.

“VMware a DynamicOps sdílí stejnou vizi o výrazném zjednodušení správy a zajišťování IT zdrojů v éře cloudu,“ řekl Rich Krueger, CEO ve společnosti DynamicOps. 


Úvodní foto: IDG
Komentáře