VMware vSphere 5.1 má zjednodušit IT prostředí malých a středních firem

Společnost VMware na konferenci VMworld 2012 představila nové řešení VMware vSphere 5.1, které si klade za cíl zjednodušit a ochránit IT prostředí malých a středních firem.

VMware vSphere 5.1 má zjednodušit IT prostředí malých a středních firem


VMware vSphere 5.1 bude VMware vybavena více než stovkou rozšíření a nových funkcí pro zvýšení efektivity, snížení provozních nákladů na IT až o 30 % a garancí úrovně aplikačních služeb. S uvedením VMware vSphere 5.1 rozšiřuje VMware výrazně funkce VMware vSphere Essentials Plus včetně:

•   VMware vSphere 5.1 bude obsahovat aktualizovanou VMware vSphere Storage Appliance pro Essentials Plus, která transformuje interní úložiště serverů do sdíleného úložného zdroje, čímž umožní zákazníkům využít funkce pro kontinuitu podnikání, jako jsou VMware vMotion a High Availability, i bez sdíleného úložného hardware. Rozšíření usnadní zákazníkům přenést tyto výhody do existujících VMware vSphere a Remote Office/Branch Office (ROBO) prostředí a snížit náklady na infrastrukturu provozem VMware vCenter Server ve virtuálním zařízení v rámci VMware vSphere Storage Appliance clusteru. VMware vSphere Storage Appliance 5.1 bude podporovat RAID 5, 6, a 10, a zároveň usnadní zákazníkům přidat úložnou kapacitu on-line, aby mohli reagovat na nárůst množství dat.

•    VMware vSphere 5.1 nabídne nové funkce pro zálohování a obnovení, které umožní uživatelům nastavit pravidla pro zálohování v rámci VMware vSphere. Řešení VMware vSphere Data Protection využívá ověřených produkčních zkušeností ke snížení nákladů a složitosti správy a díky zabudované deduplikaci umožní zálohování bez agenta.

•    VMware vSphere Replication – zjednodušené obnovení po havárii pro všechny aplikace. Replikace je klíčovou součástí všech plánů pro zotavení po havárii a VMware vSphere 5.1 bude zahrnovat funkce pro tzv. array-agnostic replikaci. VMware vSphere Replication umožní zákazníkům replikovat data z virtuálních zařízení přes LAN nebo WAN pro  ochranu při havárii. Pro zákazníky, kteří chtějí zjednodušit a automatizovat obnovení po havárii, představuje VMware novou verzi produktu VMware vCenter Site Recovery Manager, který bude obsahovat podporu pro VMware vSphere 5.1 Essentials Plus. VMware vCenter Site Recovery Manager 5.1 bude podpořen rozšiřující se sítí poskytovatelů služeb, kteří nabízí zotavení po havárii v cloudu. Zákazníci tak mohou v případě havárie převést svá data do datacentra poskytovatele služby a nepotřebují vlastní dedikované místo pro obnovení po havárii.

•    VMware vShield Endpoint – zabezpečení virtuálních zařízení. VMware vSphere 5.1 bude zahrnovat vShield Endpoint, který zajistí ověřené zabezpečení koncových bodů pro jakoukoliv pracovní zátěž. VMware vShield Endpoint eliminuje potřebu antivirových agentů uvnitř virtuálních zařízení, protože umožní vložení funkcí antiviru a antimalwaru do odolných virtuálních zařízení od partnerů VMware.

VMware vSphere 5.1 Standard s Operations Management

Pro zjednodušení a automatizaci správy IT představuje VMware novou edici VMware vSphere, která kombinuje nejrozšířenější virtualizační platformu s funkcemi, které firmy potřebují ke zjednodušení IT správy a snížení provozních nákladů. VMware vSphere Standard s Operations Management bude zahrnovat:

•    VMware vCenter Operations Management Suite – automatizuje výkon a správu kapacity, čímž umožňuje zákazníkům proaktivně sledovat výkon svých kritických aplikací a optimalizovat efektivitu.
•    VMware vCenter Protect– poskytuje centralizovanou správu aktiv a záplat pro ochranu virtuálních i fyzických systémů.

VMware Go Pro je cloudové řešení pro virtualizaci a správu IT speciálně vyvinuté pro malé a střední firmy. VMware Go Pro umožní zákazníkům virtualizovat z jakéhokoliv webového prohlížeče, a to s instalačním průvodcem. Zákazníci mohou spravovat a kontrolovat svou virtuální infrastrukturu odkudkoliv prostřednictvím webového rozhraní. Zároveň mohou využít VMware Go Pro ke zjednodušení a automatizaci patch managementu stovek aplikací třetích stran včetně těch od společnosti Microsoft.


Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com
Komentáře