VMware spustilo VMware Go pro virtualizaci v SMB

Společnost VMware spustila webovou službu VMware Go, která umožňuje malým a středním firmám virtualizovat jejich servery a vytvářet virtuální stroje prostřednictvím pár kliknutí myší.

VMware spustilo VMware Go pro virtualizaci v SMB


Služba VMware Go zásadně zjednodušuje proces virtualizace aplikací, a to prostřednictvím automatizované instalace a konfigurace nejrozšířenějšího hypervizoru VMware ESXi.

„Služba VMware Go zcela překonává znalostní bariéru, která dosud často stála v cestě širšímu využívání virtualizace, a firmy se tak nyní mohou více věnovat své hlavní činnosti a využívat přitom mnoha výhod virtualizace, aniž by se musely starat o dostatečné zdroje a znalosti potřebné pro fungování IT infrastruktury,“ uvedl viceprezident pro rozvoj nových produktů a trhů společnosti VMware Dan Chu. „Služba VMware Go a hypervizor VMware ESXi jsou k dispozici zdarma a mohou zajistit okamžité úspory, vyšší využití serverů, snížení spotřeby energie a centralizovanou správu datových center. IT oddělení se pak může více věnovat inovacím a méně samotné údržbě .”

Službu VMware Go využilo k vytvoření více než třech tisíc virtuálních serverů již přes tisíc beta testerů. VMware Go s hypervizorem VMware ESXi tak zajistily jednodušší provoz díky možnosti používat různé operační systémy a aplikace na jednom serveru – to pomáhá utrácet méně peněz za nákup hardwaru, za energii a chalázní a za správu serverů.

 

Služba VMware Go výrazně zjednodušuje a podporuje virtualizaci ve třech jednoduchých krocích

1. Základní nastavení hypervizoru ESXi

  • Unikátní webové rozhraní a intuitivní průvodce vedou celým procesem instalace a nastavení
  • Vestavěná kontrola hardwarové kompatibility automatizuje proces výběru prostředí fyzických serverů

 

2. Vytvoření virtuálního serveru

  • Použije stávající konfiguraci fyzického serveru, instaluje připravené virtuální nástroje, anebo nastartuje nový, zcela čistý virtuální stroj

 

3. Správa ESXi serverů a virtuálních strojů

  • Rozhraní centralizované správy zjednodušuje provádění změn virtuálního prostředí.
  • Monitoring virtuálních serverů sloužící základní optimalizaci využívání výpočetního výkonu.
  • Sledování a aktualizace virtuálních serverů z centrální konzoly.

 

Více informací o službě VMware Go najdete na adrese http://www.vmwarego.com/

Komentáře