VMware uvádí na trh novou platformu pro firemní databáze jako službu

VMware vFabric Data DirectorTM je určen pro kontrolu rozšiřování databází, urychlení rozvoje aplikací se samoobslužnými databázovými operacemi a zlepšení efektivity datacenter.

VMware uvádí na trh novou platformu pro firemní databáze jako službu


Společnost VMware oznámila na konferenci VMworld novinky v poskytování databází a provozního řešení, které jsou navrženy tak, aby firmám dodávaly databáze v podobě služby. Rozšíření strategie platformy cloudových aplikací VMware o VMware vFabric Data Director přinese další možnosti kontroly a řízení narůstajícího množství nesourodých databází napříč strategicky zaměřenou automatizací. Zároveň podle VMware zefektivní vývoj aplikací prostřednictvím modelu umožňujícího vývojářům samoobslužné řízení tak, aby získali rychlejší přístup ke službám databází, které jsou pro moderní aplikace potřeba. vFabric Data Director, založený na VMware vSphere, také rozšíří přínosy virtualizovaných infrastruktur pro jednotlivé stupně databází a umožní optimalizovat využití jednotlivých zdrojů tak, aby se dosáhlo zvýšení provozní efektivity a úspor nákladů.

„Firmy jsou nuceny stále častěji zvládat velmi markantní nárůst dat, které jsou potřeba pro všechny moderní aplikace. Zároveň však musí podporovat veškeré další přicházející podněty, které se podílí na rozvoji aplikací a jsou pro firmy zásadní,“ říká Tod Nielsen, viceprezident pro aplikační platformy, VMware. „VMware tak nyní rozšiřuje svou strategii platformy cloudových aplikací právě dodáním inovačního přístupu k datům a správě služeb, které efektivněji slouží dnešním aplikacím a vytváří základ pro další generaci – pro éru cloudových aplikací.“

Nová éra aplikací si vyžaduje moderní platformu cloudových aplikací

Aplikace v éře cloudu jsou podstatně odlišné od těch, které byly vytvářeny pro předchozí klientské servery nebo internetové architektury. V současné době jde především o nárůst moderních aplikací, které jsou vytvářeny ve vysoce produktivním vývojovém rámci a dodávány prostřednictvím dynamických virtuálních a cloudových infrastruktur. Dnešní aplikace musí také počítat se širší variabilitou webu, SaaS, sociálními a mobilními platformami a exponenciálně vyšším objemem dat přenesených v reálném čase.

vFabric Data Director: Nabídka samoobslužných databází

S exponenciálním růstem dat, které jsou potřeba k podpoře dnešních aplikací, firmy čím dál více trpí „rozšířením databáze“, šířením nedostatečně spravovaných, nedostatečně zabezpečených a dokonce i neznámých databází napříč IT. Manuální operace pro takto výrazný narůst objemu databází značně omezují možnosti vývojářů k rychlému přístupu a poskytování datových služeb pro jejich aplikace.

vFabric Data Director podle VMware představuje takticky řízený model určený k udržení stálé bezpečnosti, ochraně dat a využití zdrojů napříč portfoliem firemních databází. Zautomatizování běžných databázových operací prostřednictvím standardizovaných taktik a příkladů z praxe umožní administrátorům databází zaměřit se na podněty s vyšším přínosem, zatímco ponechají základ modelu samoobslužných databází vývojářům. Prostřednictvím výkonného webového portálu budou mít nyní vývojáři možnost ovlivnit a využít vFabric Data Director pro svůj samoobslužný přístup k široké škále databázových služeb, které mohou následně využít k naplnění svých specifických potřeb.

vFabric Data Director podle vyjádření VMware také rozšiřuje přínosy virtuální infrastruktury do dalších úrovní databází, snižuje provozní náklady prostřednictvím automatizace poskytování databází, zabezpečení, obnovení, vytvoření kopie a monitoringu. vFabric Data Direction je postaven na VMware vSphere a je tak propojen se zdrojem správy nejrůznějších možností ve vSphere, díky čemuž dochází k optimalizaci využití nejrůznějších zdrojů a ke snížení celkových provozních výdajů.

„V naší strategii Databáze jako služby je klíčové co největší odlehčení zákazníkům firemního cloudu při správě komplexity jejich dat,“ říká Jared Wray, zakladatel a CTO, Tier 3.

Relační databáze VMware vFabric Postgres optimalizovaná pro VMware vSphere

První databází podporující Data Director je VMware vFabric Postgres, nová nabídka společnosti VMware založená na plné kompatibilitě s PostgreSQL. VMware zároveň dokončil specifickou optimalizaci vFabric Postgres pro prostředí vSphere. Pružná databázová paměť vFabric Postgres se dynamicky přizpůsobí změnám pracovní zátěže tak, aby dosáhla vyšší efektivity paměti a konsolidačního poměru.

Komentáře