VMware uvedla VMware View

Společnost VMware uvedla na trh novou verzi řešení pro virtualizaci desktopů VMware View 4.0.

VMware uvedla VMware View


VMware View 4.0 je postavené na virtualizační platformě VMware vSphere a umožňuje firmám snížit náklady na pořizování a správu osobních počítačů, zvýšit úroveň zabezpečení, dodržování standardů a správy – celkové náklady na vlastnictví desktopů se přitom snižují o více než 50 procent.

Virtualizace desktopů byla již dlouho jedním z nejdůležitějších cílů v oblasti IT, a to především kvůli širším možnostem pro zabezpečení, správu a dodržování standardů. Její zavádění však omezovaly vysoké náklady, nízký komfort uživatelů a omezená škálovatelnost. Společnosti VMware se s řešením VMware View 4 a společně s širokou základnou partnerů podařilo tyto bariéry odstranit, což umožnilo radikálně rozšířit možnosti využívání virtualizace desktopů.

 

Virtualizace desktopů nejvyšší kvality

VMware View 4 přináší nový standard virtuálních desktopů, který umožňuje uspokojení většího segmentu uživatelů – od běžných terminálových uživatelů až po grafiky. Umožňuje to vysoký uživatelský komfort a nejširší škála podporovaných zařízení a připojení. Řešení VMware View 4.0 představuje nové možnosti využití v oblasti virtualizace desktopů:

 

  • VMware View s PC over IP (PCoIP) – Nový zobrazovací protokol zvlášť vyvinutý pro poskytování virtuálních desktopů, který dynamicky detekuje typ zařízení, síťového připojení a lokace. Podporu této zásadní inovace již oznámilo velké množství partnerů.
  • VMware View Display – Podpora mnoha druhů monitorů a zobrazovacích zařízení, optimalizace rozlišení s pestrou paletou přizpůsobení zobrazování včetně audio a video obsahu.
  • VMware View Direct – Hladké mapování cesty od virtuálního desktopu až po koncové zařízení uživatele včetně periférií lokálně připojených přes USB.
  • VMware View Printing – Automatické vyhledání a připojení příslušné tiskárny bez nutnosti instalovat ovladače jednotlivých tiskových zařízení. Umožňuje vysokou kvalitu tisku i při pomalém připojení.
  • VMware View Unified Access – Dostupnost desktopů prostřednictvím jednotného autentizačního bodu pro přístup uživatelů – pro prostředí VMware View, Windows Terminal Servers, Blade PCs a případně další fyzické osobní počítače.

 

Kalkulátor celkových nákladů na vlastnictví je k dispozici na http://www.vmware.com/go/view_calculator.

 

Ceny a dostupnost

VMware View 4 bude k dispozici od 19. listopadu 2009 prostřednictvím široké sítě OEM partnerů a distributorů VMware.

 

Řešení VMware View 4 bude dostupné ve dvou edicích:


  • VMware View 4, Enterprise Edition: obsahuje VMware vSphere 4 pro desktopy, VMware vCenter 4 a VMware View Manager 4, pružný řídící server pro virtualizaci desktopů umožňující IT oddělením rychlou tvorbu a správu uživatelských účtů.

  • VMware View 4, Premier Edition: obsahuje VMware vSphere 4 pro desktopy, VMware vCenter 4, VMware View Manager 4, VMware ThinApp 4 a VMware View Composer.

 

VMware View 4 Enterprise Edition stojí 150 USD za jedno souběžné připojení a VMware View 4 Premier Edition stojí 250 USD za jedno souběžné připojení.

Komentáře