VMware vCenter pro efektivnější podnikání

Společnost VMware představila na konferenci VMworld 2009 v San Franciscu produktovou řadu VMware vCenter, sadu řešení pro nový model správy IT infrastruktury plně podporující efektivní podnikání.

VMware vCenter pro efektivnější podnikání


Řada VMware vCenter staví na vlastnostech virtualizační platformy VMware vSphere 4, zjednodušuje správu IT, snižuje provozní náklady a umožňuje dynamičtěji a pružněji poskytovat IT služby.

Produktová řada VMware vCenter poskytuje zákazníkům rámec pro správu IT infrastruktury založenou na striktním dodržování standardů a garantované úrovni poskytovaných služeb napříč dynamickou infrastrukturou. Správa infrastruktury a poskytování IT služeb v roli interního poskytovatele je pak pro IT oddělení jednodušší a efektivnější.

Díky produktům VMware vCenter je možné zcela automatizovat opakující se činnosti, jako jsou správa instalací, monitoringu a poskytovaných kapacit či práce s aktualizacemi, a dosáhnout tak lepších efektů pro podnikání celé firmy. Uživatelé mohou jednoduše a rychle vytvářet virtuální servery s přednastavenými úrovněmi kvality poskytovaných služeb podle jejich katalogu, sledovat reporty, monitorovat výkon a platit jen za služby, které využívají, bez jakýchkoli starostí o využívanou infrastrukturu. VMware vCenter mění filozofii správy IT infrastruktury: od řízení jednotlivých základních komponent IT přechází na poskytování IT služeb v prostředí cloudů, což podstatně snižuje náklady a zjednodušuje správu.

Produktová řada VMware vCenter je nejúplnější sadou řešení pro správu služeb napříč datovým centrům s bezkonkurenčními schopnostmi v oblasti správy infrastruktury a poskytování služeb.

Správa infrastruktury

  • VMware vCenter AppSpeed poskytuje transparentnost, reporting v oblasti kvality služeb a proaktivní řízení výkonu - slouží mnoha aplikacím a pracuje jak s virtuálními, tak fyzickými elementy.
  • VMware vCenter CapacityIQ umožňuje virtuálním serverům, serverovým polím a celým datovým centrům využívat adekvátních kapacit, modelovat účinky změn kapacit, předpovídat nedostatky výkonu a proaktivně získávat nové potřebné kapacity.
  • VMware vCenter ConfigControl udržuje transparentnost a umožňuje standardizaci konfigurací v dynamickém virtuálním prostředí.
  • VMware vCenter Site Recovery Manager podporuje zálohování a obnovování prostřednictvím automatizace zálohovacích procesů a zjednodušené správy obnovovacích plánů. Obnova po pádu systému - „disaster recovery" - se tak stává integrální součástí správy datového centra.

Správa poskytovaných služeb

  • VMware vCenter Lifecycle Manager implementuje konzistentní automatizované procesy pro řízení životního cyklu virtuálních serverů, od založení až po jejich ukončení nebo archivaci.
  • VMware vCenter Chargeback umožňuje účtování napříč celou infrastrukturou a je schopný sledovat, alokovat a reportovat náklady spojené s využíváním virtuální infrastruktury.
  • VMware vCenter Lab Manager zjednodušuje vytváření prostředí pro vývoj, zajišťování kvality a pre-produkci a dává uživatelům přístup k společné konfiguraci systému, přičemž administrátoři si i nadále udržují kontrolu nad nastavenými standardy. Tento produkt také udržuje konzistenci při procesu dokončování řešení a přináší obrovské úspory nákladů na hardware a jeho instalaci.

Ceny a dostupnost

Řešení VMware vCenter jsou k dispozici dle výběru uživatele a cena se určuje podle počtu procesorů, na kterých produkt slouží. Všechny produkty jsou k dispozici okamžitě, s výjimkou produktu VMware vCenter CapacityIQ, jehož uvedení na trh je plánováno ve 4. čtvrtletí 2009, a produktu VMware vCenter ConfigControl, který bude uveden v roce 2010.

Více informací o řešeních pro správu virtualizace od VMware a o produktové řadě VMware vCenter najdete na http://www.vmware.com/products/vcenter/.

 

Komentáře