VMware vCloud chce nabídnout rychlejší cestu k firemnímu hybridnímu cloudu

VMware a jeho partneři přichází s globálním cloudem. Produkty vCloud Portal a vCloud ConnectorTM 1.5 zjednoduší přístup a správu.

VMware vCloud chce nabídnout rychlejší cestu k firemnímu hybridnímu cloudu


Společnost VMware oznámila na konferenci VMworld několik novinek v rámci řešení vCloud, které má firmám zjednodušit hledání, propojení a správu cloudových služeb v síti poskytovatelů těchto řešení. Program VMware pro poskytovatele služeb (VSPP) nabízí díky více než 5 600 členům v 62 zemích svým zákazníkům široký výběr cloudových služeb postavených na cloudové infrastruktuře VMware, které mohou být využity pro rozšíření jakéhokoli datového centra virtualizovaného s VMware.

„Zákazníci VMware mají zájem o spolehlivé, výkonné a bezpečné cloudy, které by byly kompatibilní s jejich již existujícími aplikacemi a firemními databázemi,“ říká Dan Chu, viceprezident cloudových služeb, VMware.

„Standardizovali jsme hybridní cloudový model, protože poskytuje dostatečnou flexibilitu v míře, v jaké ji potřebujeme, a navíc splňuje i přísné požadavky na lokaci dat,“ říká Dr. Stuart Lee, vedoucí odboru IT na Oxfordské univerzitě ve Velké Británii.

Služby VMware vCloud datacentra byly poprvé představeny v srpnu 2010 a představují veřejné cloudy postavené na cloudové infrastruktuře VMware, která zahrnuje také VMware vSphere, VMware vShield a VMware vCloud Director. Díky certifikaci od VMware a nabídkou globálně konsistentní správy a zabezpečení se od této sítě poskytovatelů služeb očekává, že do konce roku 2011 pokryje 25 datacenter ve 13 zemích.

Nyní VMware společně se svými partnery představuje Global Connect, doplňkovou službu vCloud Datacentra, která umožní zákazníkům využívat služeb cloudu od nejrůznějších poskytovatelů a napříč různými zeměmi úplně stejným způsobem, jako by se jednalo o jeden jediný samostatný virtuální cloud. Bluelock, SingTel a Softbank se pravděpodobně stanou prvními poskytovateli, kteří budou služby Global Connect nabízet. Global Connect je určen pro zákazníky, kteří potřebují mezinárodní pokrytí, vyžadují vysoký výkon (nízkou latenci) a lokálně dostupný cloud computing v zemích, ve kterých působí.

Komentáře